Ak sa vám v hre zasekne zbraň, zablokuje sa aj nový DualSense

Michal Frajkor Michal Frajkor

Niet pochýb, že do vývoja nového ovládaču DualSense vložilo Sony veľa úsilia, výskumu a hlavne finančných prostriedkov. Už dlhšie sme vedeli o tom, že ovládač by mal spolupracovať s hrami a reagovať tak na to, čo sa deje na obrazovke. Teraz máme aj konkrétne príklady.

Prvým z nich je hra Deathloop. Ak sa vám v hre zasekne zbraň, ovládač DualSense jednoducho zablokuje streľbu. To znamená, že nebudete môcť strieľať nie len virtuálne, ale ani fyzicky na ovládači. Prezradil to režisér hry Dinga Bakaba v PlayStation Blogu.

- Reklama -

V ňom vysvetľuje, že je z adoptívneho ovládači DualSense nesmierne nadšený. Chcú ho teda naplno využiť tam kde sa dá a poskytovať prostredníctvom jeho funkcií rôzne informácie hráčovi. Zablokovanie ovládaču je však iba jedna z mnohých funkcií DualSense, ktorú bude hra využívať.

Sony ešte skôr potvrdilo, že starší DualShock 4 nebude fungovať s PS5 hrami. Napriek tomu si ho môžete ku konzole pripojiť a hrať s ním vybrané PS4 hry, ktoré budú podporované. Ak to porovnáme s konkurenčnou konzolou od Microsoftu, nájdeme veľký rozdiel. Xbox Series X bude totiž podporovať všetky Xbox One ovládače bez obmedzenia.

Sony však tento krok vysvetľuje jednoducho. DualSense a nové technológie, ktoré ovládač obsahuje, by mali byť využité naplno. Preto je potrebné hrať PS5 hry s novým ovládačom. Deathloop, samozrejme, nie je jediná hra, ktorá bude tieto technológie využívať. Aj Spider-Man: Miles Morales využije prednosti DualSense, aby vám ukázal, z ktorej strany na vás nepriateľ útočí.

- Reklama -

Rovnako budeme na ovládači cítiť rôzne schopnosti hneď ako ich použijeme, alebo keď budú použité proti nám. Bude ešte zaujímavé sledovať ako sa vývojári iných hier popasujú s novými funkciami DualSense.

- Reklama -
4 komentárov
4 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] nedávno sa na internete objavil nový schválený patent pre ovládač DualSense ku konzole PlayStation 5. Podľa neho by nový ovládač mal rozpoznať užívateľov, ktorí ho […]

trackback

[…] V súvislosti s nedávnymi novinkami diskutovali vývojári o tom, ako ich hry využijú haptickú spätnú väzbu ovládača DualSense pre PS5. To všetko bolo ešte predtým ako sme sa dozvedeli, že ovládač bude reagovať na zvukové efekty v hre. Samozrejme, táto nová funkcia posúva pre vývojárov hranice možností. […]

trackback

[…] popracovalo a každý deň sa vynárajú nové informácie o tom, čo dokáže. Či už ide o spoluprácu s hrami, ktoré budete hrať, alebo o rozpoznanie používateľa, ktorý ovládač drží v ruke. DualSense […]

trackback

[…] hre zablokuje zbraň, zablokuje sa aj nový ovládač DualSense. Viac o tom si môžete prečítať v tomto článku. To je však len jedna z mnohých funkcií, ktoré DualSense […]

Naša relácia

- Reklama -
4
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x