Akčná adventúra The Walking Dead: Destinies ponúkne možnosť meniť udalosti seriálu

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

V známom svete Živých mŕtvych vzniká nová akčná adventúra z pohľadu tretej osoby. Volá sa The Walking Dead: Destinies a má zachytávať udalosti prvých štyroch sérií seriálu americkej stanice AMC. Vývojári sa ale rozhodli, že umožnia hráčom ovplyvniť a zmeniť príbeh. Dokonca sa budeme môcť rozhodnúť zachrániť zloducha, rovnako tak zabiť hrdinu. Rozhodnutie má byť plne v našich rukách.

Ochrannú známku už na začiatku tohto roka registroval spolutvorca seriálu Robert Kirkman. Vo štvrtok 17. augusta bola hra oficiálne oznámená. Hrať budeme za bývalého zástupcu šerifa Ricka Grimesa, ktorý sa prebudí z kómy po vypuknutí celosvetovej zombie apokalypsy a zisťuje, že sa svet navždy zmenil.

- Reklama -

V priebehu boja s nakazenými navštívime rôzne miesta. Okrem iného Atlantu, farmu rodiny Greenovcov, väzenie a Woodbury. K dispozícii budeme mať rôzne typy zbraní, vrátane revolverov, katan, baseballových rakiet a brokovníc. Okrem boja bude dôležitá správa tábora a jeho budovanie, ako aj suroviny a zásoby, aby sme prežili apokalypsu.

Svoj tím si budeme môcť zostaviť. Na zozname má byť viac ako 15 postáv zo seriálu. Podľa všetkého je medzi nimi Shane, Michonne, Daryl, Merle, Carol, Carl, Lori, Glenn, Guvernér alebo T-Dog.

Hra nemá stanovený dátum vydania, aj keď známy dataminer billbil-kun priniesol prvé informácie o hre a tvrdil, že vyjde 14. 11. tohto roku za 50 eur na PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch a PC od spoločnosti GameMill Entertainment. Tieto všetky informácie sa potvrdili.

- Reklama -

Z prvého trailera je vidieť, že vývojári na všetkom šetria. Ako to tak býva, firma zaplatila veľa za licenciu a na vývoj už nezostalo toľko peňazí. To okrem iného znamená veľmi zastaranú hrateľnosť. Uvidíme, ako na tom bude gameplay a obsah.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -