Alan Wake 2 vyjde len digitálne. Nižšia cena je len jedným z dôvodov

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Jednu zo záhad posledných dní už máme vyriešenú. Starfield nakoniec dostane klasickú fyzickú edíciu s diskom. Za to štúdio Remedy ide trochu inou cestou, Alan Wake 2 totiž vyjde iba digitálne. Okrem nižšej ceny sa nájdu aj iné dôvody.

Cena bola prvým argumentom, ktorý autori vytasili, keď sa snažili obhájiť absenciu fyzickej edície. Kreatívny riaditeľ Sam Lake v rozhovore pre Eurogamer potvrdil, že sa v tomto smere nič nezmenilo, nápad sa pozdával aj spoločnosti Epic Games, ktorá figuruje v úlohe vydavateľa. „Proste nám pripadalo, že to dáva zmysel, aj načasovanie sa zdalo byť správne.“

- Reklama -

Riaditeľ vývoja Kyle Rowley následne dodal, že im tento krok umožňuje vydať vyladenejšiu finálnu verziu. „Dáva nám to viac času na „začistenie“ hry, v skutočnosti ide o niekoľko týždňov,“ povedal s tým, že hra na disku musí byť hrateľná aj bez úvodného patchu. A to je pre vývojárov práca navyše.

„Nechceli sme vydať niečo, na čo nie sme pyšní, ani by sme nechceli, aby hráči takú verziu hrali. Takže dúfame, že takto môžeme odovzdať lepšiu hru.“ Alan Wake 2 dorazí 17. októbra na PC a konzoly PlayStation 5 a Xbox Series.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -