Assassin’s Creed Mirage nás zoznámi s históriou Bagdadu. Ponúkne aj českú lokalizáciu?

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Assassin’s Creed Mirage bude návratom ku koreňom nielen vo forme menšej mapy a zamerania na stealth, parkour a tiché zabíjanie, ale aj interaktívnej encyklopédie. Ubisoft nám umožní sa interaktívnym spôsobom zoznámiť s históriou, umením a kultúrou Bagdadu a Abbásovského kalifátu okolo deviateho storočia.

História Bagdadu nebude samostatný režim ako tomu bolo cez Discovery Tour v egyptskom Origin, gréckom Odyssey a vikingsko-anglickej Valhalle. V Mirage bude interaktívna encyklopédia integrovaná do hlavnej hry a spojená s odmenami pre hlavného hrdinu, keď dokončíme kódex.

- Reklama -

V celom meste na nás čaká 66 historických pamiatok a objavov. Okrem iného nahliadneme do každodenného života obyvateľov Bagdadu 9. storočia. Dozvieme sa o piatich hlavných oblastiach: veda, náboženstvo a každodenný život, život na kalifovom dvore, ekonomika a panovníci.

Na kódexe pracoval Ubisoft v spolupráci s historikmi a odbornými poradcami. Jeho súčasťou budú fotografie zo zbierky významných múzeí a ďalších inštitúcií. „Som hrdý na to, že sme sa nevyhli žiadnej téme a o citlivých a skreslených otázkach, ako je hárem, rola eunuchov a otroctva, sme hovorili v nuansách,“ uviedol Dr. Raphaël Weyland, historik, ktorý spolupracoval so štúdiom Ubisoft Montreal.

„Som tiež rád, že sa nám podarilo do príspevkov o spôsoboch stolovania alebo o kontrolách na trhoch zahrnúť aj trochu humoru. História predsa môže byť aj zábavná a odľahčená!“ dodáva.

- Reklama -

O to viac zamrzí absencia českej lokalizácie. Ubisoft totiž prestal svoje hry prekladať do češtiny a nezmení to ani s touto novinkou.

Assassin’s Creed Mirage vyjde 12. 10. tohto roku na PC a posledné dve generácie konzol PlayStation a Xbox.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -