Baldur’s Gate 3 dostal prvý opravný patch. Čo všetko rieši?

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Ako už padlo mnohokrát – a zrejme mnohokrát sa tak ešte stane –, niet pochýb o tom, že Baldur’s Gate 3 je jedným z najväčších titulov tohto roku. Už pri vydaní sme sa napokon dozvedeli o tom, že hru v predbežnom prístupe zakúpilo 2,5 milióna hráčov – načo prvé čísla na Steame ukázali aj na jasný úspech plnej verzie. Teraz, ako to už tak býva, nastáva však čas na tradičný proces. Hra sa stretla s istou dávkou kritiky, a práve na tú Larian reaguje.

Prvý patch, ktorý rieši vyše 150 bugov a ďalších chýb, je k dispozícii už teraz. Jedna takto riešená, ale o to bolestnejšia chyba, bola po viacerých predbežných opatreniach napríklad nemožnosť ukladania či načítania hry – teda chyba, ktorá by znemožnila dohranie hry.

- Reklama -

Dnešná oprava tento problém síce stále úplne neodstraňuje, ale ako vývojári hovoria, aspoň dočasne zabraňuje tomu, aby sa diala naďalej. Larian totiž uviedol, že celý proces súvisel s ukladaním hry naprieč platformami (teda s funkciou cross-saves), a keďže do 5. septembra, než hra vyjde na PS5, nie je potrebná, túto funkciu zakázal a dovtedy ju opraví.

Podľa Larianu by tiež hráči s touto zmenou nemali postrehnúť žiadny rozdiel, keď pôjde o ukladanie do Steam Cloudu. Okrem toho ale môžu čakať iné opravy – a tiež výrazné. Napríklad ide o početné korekcie týkajúce sa pádov hry a záseky v istých úlohách alebo tiež zádrhele v kooperácii a kolísaní snímok pri prechádzaní lokácií.

UPOZORŇUJEME VÁS, že patch notes obsahujú aj spojlery, takže pozor pri ich čítaní.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -