Bethesda konečne vydala The Elder Scrolls. Nie však ten, na ktorý všetci čakáme

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Bethesda sa koncom minulého týždňa postarala o malé prekvapenie, keď vydala ďalšiu hru pod značkou The Elder Scrolls. Nejde ale o klasický zážitok, aký by ste od zavedenej fantasy série mohli očakávať.

Nejde totiž o klasické RPG, ale o simulátor zameraný na správu vlastného kráľovstva. Mobilný titul je k dispozícii iba na zariadeniach s operačným systémom Android, zatiaľ ide o predbežný prístup. Svojimi princípmi nápadne pripomína Fallout Shelter, túto hru napokon spomína aj karta v obchode Google Play.

- Reklama -

„Od Bethesda Game Studios, oceňovaného vývojára, ktorý stojí za hrami Skyrim a Fallout Shelter, prichádza The Elder Scrolls: Castles – nová mobilná hra, v ktorej budete mať pod kontrolou svoj vlastný hrad a dynastiu.”

Novinka sa objavila bez sprievodného traileru, čo vzbudilo špekulácie, že k jej uvedeniu mohlo dôjsť neplánovane. V hre sa zhostíte úlohy mladého panovníka, ktorý bude robiť dôležité rozhodnutia s dopadom na život všetkých poddaných, zároveň budete dohliadať na dianie v jednotlivých komnatách, napríklad na prácu v kuchyni. Autori pripravili aj dobrodružné výpravy po celom Tamriele.

Zástupcovia Bethesdy v minulosti niekoľkokrát naznačili, že sa chystajú na rozšírenie portfólia mobilných hier. Castles nepriamo zmienil napríklad Todd Howard, ktorý sa v jednom z rozhovorov nechal počuť, že sa do hry zamiloval. Tiež dodal, že titul bude zameraný na mladších hráčov.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -