Bude v GTA VI pohľad z prvej osoby? Tieto detaily vám pri sledovaní traileru unikli!

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Trvalo to síce iba niečo viac ako dekádu, ale fanúšikovia mestskej akcie od Rockstar Games sa dočkali. Štúdio, aj kvôli únikom, konečne vydalo trailer na dlho očakávané GTA VI. Nadšených fanúšikov je množstvo, ale tí praví nadšenci sa pustili do sledovania 90 sekundového videa doslova frame po frame. Tieto detaily vám zrejme unikli.

Meno hlavnej postavy

Oproti GTA V, kde sme mohli hrať za trojicu hlavných postáv, si v GTA VI zahráme síce len za dve postavy, ale jedna z nich bude ženská. A práve jej meno sme spoznali hneď v úvode traileru. Bude sa volať Lucia. Meno mužskej postavy prezradené nebolo.

- Reklama -

Vyzerá to tak, že Lucia už má aj kriminálnu minulosť, keďže sa predstavuje vo väzenskej uniforme. Mužská postava zatiaľ nie je pomenovaná, ale v predchádzajúcich únikoch sa volala Jason. Trailer navodzuje, že sú pár, a to vďaka záberu Lucie, ktorá sedí na Jasonovi bez trička, zatiaľ čo hlas v pozadí tvrdí, že „jediný spôsob, ako sa z toho dostaneme, je držať spolu“, po čom obe postavy povedia „dôverujem“.

Vice City je len jednou časťou väčšej mapy

V tomto 90-sekundovom traileri sa objavuje celý rad potvrdených názvov lokalít prostredníctvom dopravných značiek, informačných bulletinov a ďalších. Detaily z predchádzajúcich únikov prezentovali Leonidu ako potenciálny názov štátu, v ktorom sa GTA VI odohráva, pričom v traileri sa objavuje celý rad potvrdení od správ o “mužovi z Leonidy”, ktorý sa podobá na meme “Florida Man”, až po príspevok na sociálnej sieti, v ktorom sa spomína, že “iba v Leonide je rozkrok Grab ospravedlnením za zlú jazdu”.

Niektoré dopravné značky upozorňujú aj na Kelly County, Catalan Boulevard, letisko VCI, Vice Beaches, Port VC/Keys a niečo, čo vyzerá ako mestské štvrte s názvami Stockyard a Downtown. Hoci mapa vyzerá byť značne rozšírená oproti pôvodnej lokalite Vice City, zdá sa, že pár záberov jasne ukazuje aktualizované zábery z predchádzajúcej návštevy Vice City v roku 2002 s tým, čo vyzerá ako Starfish Island a pôvodná oblasť Ocean Beach.

- Reklama -

Rozličné vozidlá

Vždy sme vedeli, že čokoľvek, čo Rockstar vytvorí, bude mať obrovskú škálu vozidiel, ktoré sa dajú nevyhnutne ukradnúť a jazdiť v nich, ale aj v tomto 90-sekundovom traileri je ich k videniu hromada. Takže sa nadýchnime a tu je zoznam všetkých vozidiel, ktoré sme doteraz videli: jumbo tryskáče, rýchlostné člny, nákladné autá, autá, ktoré môžu ťahať člny, jachty, vodné skútre, štvorkolky, dvojplošníky, vrtuľníky, vznášadlá, obojživelné vrtuľníky, nákladné lode, motorky, výletné lode, hydroplány, monster trucky a celý rad športových áut, pick-upov, minivanov, dodávok a ďalších tradičnejších vozidiel.

Množstvo aktivít

Ak má byť Vice City a jeho okolie podobné GTA 5 (a to samozrejme je), budete okrem kriminality potrebovať aj iné koníčky. Našťastie, už len v tomto prvom traileri na GTA VI ich nájdete veľa. Okrem toho, že sa môžete chopiť niektorého z vozidiel, ktoré sme spomenuli vyššie (a my sa už nevieme dočkať, kedy si vyskúšame vznášadlo a zároveň sa vyhneme krokodílom), vyzerá to tak, že sa tu budú stretávať autá, budú tu príležitosti zamieriť do striptízového klubu, chodiť do klubov s rezidentným DJ-om, organizovať párty pri bazéne, chodiť na stretnutia dragsterov alebo sa pridať do klubu Thrillbilly Mud (čo vyzerá len ako pitie piva).

Samozrejme, tieto aktivity sú len predstavené v traileri, takže zatiaľ nie je jasné, či to všetko budú aktivity, ktorých sa budeme môcť zúčastniť.

Vráti sa base jumping?

Zaujímavé je, že hneď na úvodných záberoch je v pozadí uprostred hmly zapadajúceho slnka obrovská rádiová veža/anténa. To alarmujúco vyzerá ako dobrá príležitosť na návrat base jumpingu, ktorý bol v GTA 5 zjavne veľkou zábavou a prvýkrát sa predstavil v DLC pre GTA 4 – The Ballad of Gay Tony. Ide len o špekuláciu, ale rozhodne sa tu táto otázka, či zamyslenie, ponúka.

Množstvo divokých zvierat

Ak GTA 6 oživí celú Floridu, potom je možné, že sa dočkáme divokej prírody na úrovni Red Dead Redemption 2. Psy sú potvrdené vďaka malej čivave pobehujúcej po pláži, zatiaľ čo plameniaky, aligátory, delfíny a žraloky sa objavia taktiež.

Ak sa objavia aj floridské everglades – čo silne naznačuje vzducholoď rozháňajúca plameniaky, keď sa rúti okolo – potom je to obrovská oblasť plná rôznych biotopov. V reálnom živote tam žije všetko od panterov po medvede, jelene, korytnačky a ďalšie zvieratá, čo znamená, že GTA 6 by mohlo mať nesmierne pestrú zvieraciu populáciu.

Sociálne siete budú mať veľkú úlohu

Vzhľadom na časový odstup medzi poslednou hrou a súčasnosťou sa dalo predpokladať, že technológia bude v GTA 6 zohrávať väčšiu a významnejšiu úlohu, čo potvrdzuje aj prvý trailer. GTA 5 sa samozrejme objavilo v roku 2013 a zatiaľ čo jeho rip-offy na Facebooku a Twitteri – Lifeinvader, respektíve Bleeter – hovorili o tejto špecifickej ére, zdá sa, že GTA 6 má platformu na zdieľanie videí v štýle TikTok, na ktorú sa v traileri odkazuje.

Virálne videá hrajú v traileri kľúčovú úlohu – od zabávajúcich sa na rýchlej jachte, cez inžiniera loviaceho živého aligátora z bazéna až po vzrušenú ženu twerkujúcu na streche idúceho auta (spolu s emotikonmi a oslavným #have.a.vice.day) – pričom NPC zdanlivo reagujú na to, že sú natáčané. Ako voľne budeme môcť natáčať veci z minúty na minútu v uliciach Vice (a nielen v nich), sa ešte len uvidí, ale toto je veľmi jasne Vice City tu a teraz.

Dostaneme first-person mód?

Krátky klip so zábermi z osobných kamier vyzerá ako režim prvej osoby, ale nie je jasné, či ide len o novinový klip alebo o hrateľnú časť. Ukazuje policajnú raziu v dome, ktorý sa zdá byť nepravdepodobný pre niektorú z hlavných postáv, pokiaľ v ich príbehu nie je veľký zvrat. Zábery z osobných kamier tiež neodmysliteľne vyzerajú ako záber z prvej osoby, čo skutočnosť len ešte viac zamotáva. GTA 5 síce v roku 2014 pridalo režim z prvej osoby, takže kto vie, možno ide o teasing tejto možnosti?

Kto je Rudi?

Hoci v tomto prvom traileri je v skutočnosti pomenovaná len jedna postava z hry GTA 6, v jednom zo sociálnych klipov sa objavuje zaujímavý chlapík vyčnievajúci z otvorených dverí pickupu na strane vodiča, bez trička, ale v džínsoch, šatke a okuliaroch, s nápisom “RIP Rudi – C U in heaven, cuz.” Kto je Rudi? Je to len nejaký chlapík, ktorý to so snahou o virálny status dotiahol príliš ďaleko? Alebo je to niekto, koho môžete stretnúť na svojich cestách po Vice City?

Predstavené tri frakcie, resp. gangy

Vyzerá to tak, že sme sa dozvedeli o minimálne troch jasných frakciách, pričom klub Thrillbilly Mud a High Rollerz Lifestyle boli pomenované priamo. Zdá sa, že prvá z nich je bahenná pretekárska skupina pre terénne vozidlá, zatiaľ čo druhá je pouličná pretekárska skupina s výkonnými vozidlami vyššej triedy. Je tu aj niečo, čo vyzerá ako gang cyklistov a jazdcov na štvorkolkách, ktorí sa v skupine preháňajú po ceste, a spravodajský bulletin, v ktorom sa spomína motorkársky gang “terorizujúci dirtové mesto”.

Malý odkaz na GTA VI Online?

Je to možno trochu nadnesené, ale jedna z vecí, ktorá charakterizuje GTA Online (a vlastne väčšinu online hier pre viacerých hráčov), je, že si hráči upravujú svoje avatary pomocou nevšednej kozmetiky, účesov, oblečenia a rôznych iných estetických úprav podľa svojej nálady a/alebo osobnosti. V upútavke na hru GTA 6 vidíme na novinke väzňa s fialovými vlasmi a tetovaniami na tvári a tele, čo by mohlo naznačovať akúkoľvek podobu hry GTA 6 Online. O to viac, že aj Online v GTA V začína pózovaním vo väzení.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -