Certifikovaná pecka pre PS1, Fear Effect, vyjde digitálne v službe Steam

Mário Gurský Mário Gurský

Fear Effect, hororová akčná hra pre PS1 z roku 2000, na ktorú má nie jeden hráč neuveriteľne príjemné spomienky, vyjde na Steame budúci rok, a to v spolupráci Limited Run Games a Square Enix. Táto správa prichádza v rámci digitálnej akcie LRG3, ktorú organizuje kontroverzná (viac o tom za chvíľu) spoločnosť.

Ak ste nehrali Fear Effect, z traileru by ste mohli usúdiť, že ide o štandardnú akčnú hru s pevnou kamerou. Jej skutočná krása však spočíva v vplyve survival hororu aj filmových plošinoviek ako Another World a Flashback. Keď sa v stanovených príbehových momentoch prepínate medzi postavami svojej bandy nehercov, riešite hádanky a bojové stretnutia, nové obrazovky ponúkajú scény s insta smrťou, ktoré je potrebné starostlivo zvážiť a potom zdokonaliť. Ak sa vám to nepodarí, často vás čaká jedna z desiatok jedinečných animácií smrti v hre.

- Reklama -

V dôsledku spomínaných scén smrti a mnohých ďalších vyšiel Fear Effect na štyroch diskoch. Najbližšie k sérii na PC máme už dlhé roky Fear Effect Sedna, ktorý napodobňuje len veľmi málo z toho, čo bolo dobré na Fear Effecte a jeho pokračovaní Retro Helix. Počas prezentácie LRG3 sme dostali trailery na Beyond Good & Evil – 20th Anniversary Edition (25. júna!), novú edíciu Fighting Force a nový trailer na Clock Tower: Rewind, spolu s niekoľkými ďalšími.

Predtým, ako do spoločnosti Limited Games vrazíte peniaze, stojí za to upozorniť na niektoré nedávne kontroverzie okolo tejto spoločnosti, ktorá ponúka predovšetkým reedície špeciálnych edícií starších alebo nezávislých hier. Začiatkom tohto roka sa ospravedlnila za dodávanie chybných CD-R s hrou D pre 3DO. Spoločnosť bola tiež kritizovaná za vytváranie akejsi ziskovej záhrady, ktorá je v rozpore s ochranou hier prostredníctvom podpory ich vzácnosti, ako aj za rôzne iné problémy s kontrolou kvality. Treba však tiež poznamenať, že veľa zlej krvi proti spoločnosti vyvolali pravičiari, ktorí boli nespokojní s tým, že minulý rok prepustila manažéra sociálnych médií obvineného z transfóbie.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x