Čistky v EA: O prácu prišli autori F1 a WRC z Codemasters

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Na záver tohto roka nebudú niektorí zamestnanci britského štúdia Codemasters spomínať v dobrom. Electronic Arts sa rozhodla prepustil neurčený počet ľudí. Nebolo ani špecifikované, akého tímu sa prepúšťanie týka.

V Codemasters sa sústredia na pretekárske hry, vytvárajú F1 a WRC. Tiež k nim spadajú autori Project Cars zo Slightly Mad Studios. Vyzerá to, že tohtoročné hry F1 23 a EA Sports WRC sa nepredávajú podľa predstáv.

- Reklama -

EA vo vyhlásení pre americké IGN vysvetlila, že videoherné odvetvie sa neustále vyvíja a oni sa snažia hráčom prinášať úžasné hry a služby. Občas to ale vyžaduje organizačné zmeny a prispôsobenie tímov a zdrojov meniacim sa potrebám a prioritám podnikania.

Nie je to prvýkrát, čo Codemasters prepúšťa. Už pred rokom bol zastavený vývoj nového dielu Project Cars a prepustený neurčený počet ľudí. Vysvetlené bolo, že séria Project Cars nie je pre EA Sports dostatočne atraktívna.

Electronic Arts kúpila Codemasters v roku 2021 za 1,2 miliardy dolárov. Krátko na to firmu opustili generálni a finanční riaditelia Codemasters, v poradí Frank Sagnier a Rashid Varachia. EA si vytýčila cieľ stať sa hlavnou spoločnosťou v žánri pretekárskych hier.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -