Cyberpunk 2077 po viac ako dvoch rokoch práce konečne dosiahol „veľmi pozitívne“ hodnotenie používateľov služby Steam

Mário Gurský Mário Gurský

Dlhá a pomalá cesta hry Cyberpunk 2077 k záchrane urobila významný krok vpred, keď sa jej hodnotenie používateľov služby Steam zvýšilo z „prevažne pozitívneho“ na „veľmi pozitívne“, čo znamená, že 80% z viac ako 553 000 hodnotení používateľov je teraz s hrou spokojných.

Tento veľký moment zaznamenal globálny komunitný riaditeľ spoločnosti CD Projekt Red, Marcin Momot, ktorý poďakoval fanúšikom „za uznanie všetkej tvrdej práce, ktorú tím za tie roky od vydania hry odviedol“.

- Reklama -

Mohli by sme namietať, že tento moment nie je až taký veľký, a áno, je to fér námietka. Napriek svojej povesti bol Cyberpunk 2077 na PC celkom v poriadku, najmä ak ste mali pomerne výkonnú zostavu, a dokonca aj keď vyšiel v prvých dňoch. Aj keď bol v najhoršom stave, hodnotenie na Steame nikdy nekleslo pod 70%, čo sa počíta ako „prevažne pozitívne“. To nie je zlé pre väčšinu hier, ale Cyberpunk 2077 nebol väčšinou hier a skutočnosť, že neprinášal všeobecnú chválu, bola vnímaná ako šok, a samozrejme, na konzolách bola situácia oveľa horšia.

Ale ako povedal Momot, CD Projekt sa ho držal a situácia sa pomaly obracala. Prvý skutočný dôkaz o zlepšení prišiel v novembri 2021, keď sa nové hodnotenia používateľov vyšplhali na „veľmi pozitívne“, čomu pomohla aj záplava príspevkov od ľudí, ktorí si hru vybrali za polovičnú cenu v jesennom výpredaji na Steame. Celkové hodnotenie zostalo zaseknuté na hodnote „prevažne pozitívne“, ale nové recenzie pribúdali a ručička sa veľmi pomaly posúvala. Minuloročná aktualizácia Edgerunners, načasovaná spolu s vydaním vysoko hodnoteného seriálu Netflixu, si tiež získala priazeň tým, že opravila niektoré z najhorších nepríjemností, ktoré pretrvávali od uvedenia na trh, ako napríklad nedostatok kozmetických políčok na brnenie.

Ak si stránku služby Steam skontrolujete sami, môžete vidieť, že hra Cyberpunk 2077 je stále uvedená ako „prevažne pozitívna“. Ak je to tak (a bolo to tak aj v mojom prípade, preto na to upozorňujem), je to kvôli nastaveniam vášho používateľského hodnotenia.

- Reklama -

Steam umožňuje používateľom vylúčiť z hodnotenia hier „recenzie mimo témy“ ako spôsob boja proti bombovým recenziám, ale ak chcete, môžete sa rozhodnúť zahrnúť všetky recenzie – a ja som to urobil. To znamenalo, že niekoľko tisíc negatívnych recenzií, ktoré padli počas februára a marca 2022 – a ktoré spoločnosť Valve určila ako off-topic – boli zahrnuté do celkového hodnotenia, čo stačilo na to, aby ho stiahli späť pod 80%. Odstráňte ich z rovnice a dostali ste sa na vrchol.

Môj odhad je, že pokiaľ rozšírenie Phantom Liberty doslova nezmení svet (myslím skutočný reálny svet, nie herný), je to tak dobré, ako to bude pre Cyberpunk 2077: Na najvyššie hodnotenie na Steame, „Overwhelmingly Positive“, je potrebných 95 % pozitívnych hodnotení používateľov a pri všetkej úcte k spoločnosti CD Projekt sa to jednoducho nestane. Napriek tomu ide o pôsobivý obrat v prípade hry, ktorá bola – bez ohľadu na to, čo o nej teraz CD Projekt hovorí – jedným z najnegatívnejších uvedení na trh všetkých čias.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -