Ďalší zdroj potvrdzuje PlayStation 5 Pro

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Špekulácie o výkonnejšom modeli PlayStation 5 naberajú na obrátkach. Prípravu PS5 Pro potvrdzuje ďalší významný zdroj. Tým je novinár Jeff Grubb, ktorý sa o novej verzii rozhovoril v podcaste Giant Bomb.

Grubb zopakoval predošlé neoficiálne informácie. PlayStation 5 Pro bude pravdepodobne na trh uvedená v septembri nadchádzajúceho roka. Tento mesiac sme počuli už skôr.

- Reklama -

Otázniky panujú okolo hardvérových špecifikácií. Vraj kvôli tomu, že v Sony ešte nie sú úplne rozhodnutí. Kde si je Grubb istý, tak je jedna technológia. Sony má podľa neho prekvapiť veľkou vecou v podobe technológie podobnej DLSS. Vďaka vlastnému riešeniu strojového vylepšenia obrazu má byť konzola schopná dosahovať vysoké rozlíšenie s požadovanou frekvenciou snímok za sekundu. Grubb spomína vysokú frekvenciu. To bude pravdepodobne 60 FPS. Avšak, AMD má niečo podobné, volá sa to FidelityFX Super Resolution (FSR), tak možno Sony upscalingovú technológiu postaví na tom.

Sony by mala dev kity (vývojové verzie) PS5 Pro dodať ďalším tvorcom hier do konca tohto roka. Prvé dôverné skupiny (tímy v rámci PlayStation Studios a Square Enix) už ich, podľa Grubba majú. Partneri, ako sú third-party štúdia, sa majú dočkať teraz.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x