Ďalšia zastávka na potulkách v American Truck Simulator: Arkansas

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Nikdy nekončiaca záplava prídavkov, ktorú SCS Software prináša pre nám bližší Euro Truck Simulator, ale aj jeho sesterský American Truck Simulator, ďalej pokračuje. Druhý z týchto titulov, ktorý si už dlhodobo berie na paškál práve krajinu pruhov, slobody a tiež hviezd, bude najnovšie rozšírený o ďalší dodatok. Jeho cieľom bude spracovať južný štát Arkansas a jeho prírodné bohatstvo pri prevážaní nákladov.

Nový prídavok do American Truck Simulator, pomenovaný Arkansas DLC, značí prirodzenú neviazanosť na predošlý výber SCS. Môžeme pripomenúť, že doteraz prechádzal tím vývojárov mapu len určitými štýlmi. Bežne sa pri voľbe nového DLC riadili tým, že vyberali jednotlivé územia USA postupne zľava doprava a potom vždy zdola nahor, počnúc Kaliforniou, ktorá prvá dorazila už v roku 2016.

- Reklama -

Teraz sa sily štúdia podobným spôsobom napli práve ku Arkansasu, ktorý bude so svojou členitou krajinou už 16. pridávaným štátom vedľa chystaného Kansasu a Nebrasky (ich dátum vydania zatiaľ ešte nepoznáme).

Štát Arkansas sa v novom rozšírení rovnako ako v reáli rozprestrie v južnom území stredných Spojených štátov, kde bude mať celkom 6 susedov. Aj v hre teda zaujme polohu po boku Texasu, Oklahomy, Louisiany, Tennessee, Mississippi a Missouri, kedy prvé dva už hra predtým dostala.

Na jeho území treba počítať s troma národnými lesmi, viac ako 40 individuálnymi štátnymi parkami, dvojicami veľkých riek: Arkansas a Mississippi, a stále sa tiahnuce pohoria Ozark a Ouachita. Pri preprave nákladu bude teda naozaj na čo pozerať, a to vrátane uváženia asi 9 000 míľ riek a potokov, ktoré na mape nájdete. Okrem toho bude tiež možnosť prechádzať radom rôzne veľkých miest. V nich sa potom podľa autorov môžete tešiť napríklad na živý priemysel, známe pamätihodnosti, ale aj ďalšie zaujímavosti.

- Reklama -

Na záver si len povzdychneme dúfajúc, že vývojári čoskoro doručia aj DLC pre Euro Truck Simulator 2. V ňom dostaneme možnosť brázdiť cesty Balkánu. Zatiaľ však stále nepoznáme dátum vydania.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -