Do akého mesta zavíta nový Cyberpunk? Nemusí to byť Night City

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Cyberpunk 2077 je neodmysliteľne spojený s Night City, futuristickou metropolou pod nadvládou nadnárodných korporácií. Chystané pokračovanie sa však možno bude odohrávať inde.

O zasadení nadväzujúceho dielu prehovorila scenáristka Magda Zych v rozhovore pre magazín Gaming Bolt. Odkázala na slová Mikea Pondsmitha, tvorcu stolnej hry, ktorá poslúžila ako predloha pre Cyberpunk 2077. Kyberpunk ako žáner vníma ako isté varovanie pred tým, čo by sa mohlo stať, ak si ľudstvo prestane dávať pozor a stratí všetky zábrany. Zych pripustila, že by ďalší diel eventuálne mohol kulisy Night City opustiť.

- Reklama -

„Myslím si, že takéto príbehy sa môžu odohrávať kdekoľvek, kde sa rozvinie ultrakapitalizmus, ktorý spôsobí kolaps spoločnosti. Night City je jednoducho miesto ako každé iné mesto, či už skutočné, alebo vymyslené.”

Pokračovanie s kódovým označením Orion teraz vzniká pod taktovkou tímu v Bostone, CD Projekt o ňom však zatiaľ príliš nehovorí. Vývoj sa pohybuje v koncepčnej fáze, hru bude poháňať Unreal Engine 5.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -