EA ruší Origin, nahradí ho aplikáciou novej generácie

Michal Frajkor Michal Frajkor

Fanúšikovia, ak sa nejaký nájdu, aplikácie Origin nebudú veľmi nadšení. Spoločnosť Electronic Arts sa rozhodla zrušiť ich aktuálny herný launcher a nahradiť ho novou aplikáciou. Oni sami ju popisujú ako hernú PC platformu “novej generácie”.

Origin si srdcia hráčov nezískal

Hneď na úvod musíme povedať, že Origin z roku 2011 si veľa fanúšikov nezískal. Plány Electronic Arts vytvoriť vlastný herný launcher a (možno tak trochu) aj konkurovať Steamu nedopadli podľa očakávania. Ak si hráči chceli zahrať hry od EA, nemali na výber, museli si ju stiahnuť a používať. Po niekoľkých rokoch však konečne prichádza zmena.

Iba nedávno premenovala spoločnosť EA svoje predplatné služby a z dvoch rozdielnych názvov (EA Access a Origin Access) sa stal jeden – EA Play, respektíve EA Play Pro. Druhou zmenou je pridávanie ich titulov na platformu Steam. Dlho totiž nebolo možné kúpiť a hrať ich tituly mimo Originu. Aj tieto zmeny sú dôvodom, prečo sa spoločnosť rozhodla zrušiť zastaralý a častokrát nefunkčný Origin a nahradiť ho novinkou. Nehovoriac o tom, že do nej vkladajú veľké nádeje.

Lepší, rýchlejší, zaujímavejší

Týmto krokom odstráni EA poslednú zmienku o Origine zo svojho portfólia. Značka tým pádom zanikne a už sa pri žiadnom produkte EA nebude používať. Viceprezident Electronic Arts , Michael Blank pre portál GamesBeat povedal, že nová aplikácia bude oveľa rýchlejšia než Origin a umožní hráčom viac interakcie, než starý softvér.

Zmeny sa hráči obávať nemusia. Všetky hry, postup a uložené nastavenia im samozrejme ostanú a prenesú sa do novej aplikácie. Je ale jasné, že po čase EA aplikáciu Origin vypne úplne. Kedy konkrétne sa tak stane zatiaľ známe nie je.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x