ESL One: Rio 2020 Major bol zrušený

Norbert Šinka Norbert Šinka

Jeden z najväčších regionálnych turnajov v Riu v hre Counter-Strike: Global Offensive, je známejší pod názvom ESL One: Rio. Veľký turnaj šampiónov, ktorý sa mal konať tentoraz v Riu de Janeiru, a patrí tiež pod najvyššie ESL One turnaje, bol dnes oficiálne zrušený, teda, respektíve prerušený bez náhradného termínu… Len pred malou chvíľou o tom informoval portál HLTV. Major bol v skutočnosti pozastavený z dôvodu globálnej pandémie, ktorá nás zužuje už niekoľko mesiacov v rade a okrem turnajov zasiahla aj väčšie eventy, napríklad E3, gamescom, ktoré sa z tohto dôvodu museli konať prostredníctvom internetu a to v podobne online livestream-u. Rio bolo pôvodne naplánované a malo sa konať už medzi 11. až 24. májom.

“Aj keď Valve nie je momentálne schopné povedať, kedy sa Majori vrátia, ale hneď ako to urobia, budeme pracovať na tom, aby sme priviedli Major do Ria,” povedalo ESL vo svojom oficiálnom vyhlásení. “Nové dátumy budú oznámená hneď, keď bude návrat Majoru do arény bezpečný pre všetkých zúčastnených.”

Vo svojom blogovom príspevku Valve uviedlo, že pozastaví plánovanie všetkých Majorov, kým ich nebudú môcť znova hostiť prostredníctvom LAN turnajov. Dovtedy budú všetky prebiehať online, aby bolo možné sledovať tie najlepšie tímy v každom regióne aspoň v takejto forme. 2020 je prvým rokom od 2013, kedy sa Major v Counter-Strike konať nebude.

- Reklama -

Pokiaľ ste si zakúpili vstupenky aj vy, tak tie budú platné aj pre nové dátumy hneď, ako sa budú akcie konať. Taktiež môžete požiadať o vrátenie priamo cez ich Eventbrite účet.

- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] Offensive, League of Legends alebo Dota 2. Tieto hry majú zvyčajne najväčšie turnaje, no väčšina z nich bola buď zrušená, alebo sa bude konať online. Každá eŠportová organizácia musí zabezpečiť bezpečnosť […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x