FIFA 24, už pod názvom EA Sports FC 24, vyjde koncom septembra, tvrdí insider

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Spoločnosť Electronic Arts uvedie nástupcu futbalovej hry FIFA 23 na trh 29. 9. tohto roku pod názvom EA Sports FC 24. Je o tom presvedčený známy leaker a dataminer billbil-kun, ktorý často predčasne informuje o hrách, ktoré ešte nie sú oznámené. Okrem iného písal aj o WRC 23 od Codemasters.

EA od tohto roku nemôže využívať názov FIFA, pretože odmietla podpísať novú dohodu s Medzinárodnou futbalovou asociáciou. Tá podľa všetkého chcela za licenciu viac peňazí (vraj miliardu dolárov za štyri roky) a najskôr mala aj ďalšie podmienky. EA ušetrené peniaze investuje do reklamy. Najnovšie sa stala hlavným sponzorom dvoch najvyšších futbalových líg v Španielsku a premenovala ich na LaLiga EA Sports a LaLiga HyperMotion.

- Reklama -

EA Sports FC 24 sa má podľa billbil-kuna predávať v štandardnej a ultimate edícii, rovnako ako tomu bolo v prípade FIFA 23. Ultimate edícia má zahrnúť predčasný prístup do hry. Zatiaľ čo pri FIFA 23 to boli 3 dni, tak teraz to má byť týždeň. Predplatitelia EA Play si budú môcť v rovnaký deň zahrať 10-hodinovú skúšobnú verziu.

Podľa všetkého bola uzavretá beta EA Sports FC 24 nahraná na servery Xbox Store, nachádzať sa tam má nielen vo verzii pre Xbox Series X/S (41,57 GB), ale aj pre Xbox One (39,23 GB), informuje twitterový účet Aggiornamenti Lumia. Tým pádom by mal tohtoročný futbal vyjsť aj na predošlú generáciu konzol. To bude pre niektorých hráčov sklamanie. Na druhú stranu u EA je bežné, že na modernej konzole vydáva lepšiu verziu, zatiaľ čo na starej konzole a Switch horšiu verziu bez technologických noviniek. Dúfajme, že tá lepšia verzia bude dostupná aj pre PC.

EA Sports FC 24 má pred sebou ťažkú úlohu. FIFA 23 počas prvého týždňa oslovila viac ako 10,3 milióna hráčov. Tým vytvorila rekord pre sériu. S ohľadom na to sa očakáva väčší dôraz na novinky. Hra má byť oznámená tento mesiac.

- Reklama -

Gianni Infantino, prezident organizácie FIFA, vyhlásil, že Medzinárodná futbalová asociácia spolupracuje s radom štúdií a vydavateľov. V nadchádzajúcich rokoch má na rôzne platformy vyjsť viacero hier, ktoré budú od seba odlišné. Podľa neho budú najlepšie e-športy hry pre každého chlapca a dievčatá hry FIFA 25, 26, 27 a tak ďalej. To by znamenalo vynechanie tohto ročníka.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -