Fortnite predstavil novú funkciu. Vďaka nej chce spájať hráčov

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Do mimoriadne populárnej hry Fortnite už čoskoro dorazí zaujímavá novinka. Vývojári chcú prostredníctvom nej spojiť jednotlivých hráčov. Informácie priniesol portál GameSpot.

Obľúbený battle-royale neustále získava nové aktualizácie a funkcie. Epic prednedávnom potvrdil, že do Fortnite príde videochat. A to vďaka spojeniu s aplikáciou Houseparty. Tú spoločnosť získala v roku 2019. Vďaka tomu sa budú môcť hráči virtuálne stretnúť a viesť videochat počas hrania.

Presný dátum spustenia zatiaľ nepoznáme, vývojári hovoria, že to bude čoskoro. Vieme však, že pri spustení bude služba dostupná na PC, PS5 a PS4. Samozrejmosťou bude potreba vlastniť mobilné zariadenie s Androidom či iOS a nainštalovanou aplikáciou Houseparty. Následne len prepojíte účty od aplikácie s Epicom. Hráči, ktorí tak urobia dostanú aj nejakú tú odmenu.

Epic uviedol, že si je vedomý dôležitosti nechať hráčov v bezpečí. Aj preto bude aplikácia snímať iba tvár. Vaše pozadie sa prekryje s pozadím s tematikou Fortnite. K videochatu sa budú môcť pripojiť len ľudia, ktorých budete mať v priateľoch, takže sa hráči nemusia báť „náhodných“ ľudí, ktorí sa len prídu pozrieť.

Na záver len doplníme informáciu o tom, že novinka nebude spočiatku sprístupnená pre hráčov na Xboxoch či Nintendo Switch.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x