Twitch odstránil tag „necitlivý“ k nevidomým

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Streamovacia služba Twitch opäť postúpila o krok ďalej v boji proti nevhodným označeniam a pomenovaniam. Najnovšie užívatelia nemôžu využiť tag „Blind playtrough“. Označené ním boli vysielania, kde hráči hrali konkrétnu hru úplne prvýkrát. Informácie priniesol portál Gamesradar.

Po novom im služba odporúča používať výraz „First playtrough“. Na problematiku označenia, ktoré do slovenčiny môžeme voľne preložiť ako slepé hrania, alebo hranie na slepo, upozornil ešte v júni Steven Spohn. Ide o jedného z predných členov nadácie AbleGamers, ktorá sa zameriava na sprístupňovanie hier ľuďom so zdravotným postihnutím.

Steven upozorňoval predovšetkým na negatívnu konotáciu slova, mimo iné v pripodobneniu so slovom „gay“, ktoré bolo kedysi všeobecne používané na označenie zlých vecí. Podľa neho by nemali byť označenia duševných či fyzických vlastností človeka na hodnotenie negatívnych situácií alebo pocitov.

Pre Twitch ide o krok vpred. Na druhej strane sú však ešte len na začiatku cesty. Cesty, ktorá by mala a musí byť rozumná, lebo inak sa celá myšlienka pokazí.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x