Ghost of Tsushima zaznamenal na PC skvelý štart

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Ghost of Tsushima ukazuje Sony, že má zmysel vydávať hry na počítače. Dobrodružstvo samuraja Jina mala skvelý začiatok a stalo sa druhou najhranejšou hrou japonskej spoločnosti na Steame. Nestačilo len na Helldivers 2, čo je ale kooperatívna strieľačka.

Ghost of Tsushima Director’s Cut malo cez víkend 77 154 súbežne hrajúcich hráčov. Tento výsledok prekonáva God of War (73 529 hráčov), Spider-Man Remastered (66 436 hráčov) aj Horizon Zero Dawn (56 557 hráčov) a Horizon Forbidden West (40 462 hráčov). Nehovoriac o The Last of Us Part 1, Days Gone či Uncharted.

- Reklama -

Ghost of Tsushima je tak najhranejšou príbehovou hrou pre jedného hráča, ktorú vydala Sony. Podľa príspevkov na sociálnych sieťach to hráčov toľko neprekvapuje. Veľký zástup z nich už dlho volal po PC verzii. Len škoda kontroverzie so zákazom predaja hry v takmer 180 krajinách kvôli nutnosti mať PlayStation Network účet na hranie kooperatívneho režimu Legends.

PC verzia Ghost of Tsushima Director’s Cut má odomknutú snímkovú frekvenciu s rôznymi grafickými možnosťami, aby sa prispôsobila širokej škále hardvéru, od špičkových počítačov až po Steam Deck. Nechýba podpora Nvidia DLSS 3, AMD FSR 3 a Intel XeSS, ako aj české titulky.

Pripomíname, že čoskoro prebehne dôležitá prezentácia, na ktorej má Sony odhaliť svoju novú stratégiu. Hovorí sa o skoršom vydávaní PC verzií PlayStation hier. To by sa eventuálne týkalo aj pripravovaného pokračovania Ghost of Tsushima, na ktorom v štúdiu Sucker Punch Productions usilovne pracujú. Tiež je v príprave filmová adaptácia.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x