GTA 3 dostáva neoficiálny port na PS Vita

Michal Frajkor Michal Frajkor

Hra GTA 3 bola svojho času veľký úspech herného priemyslu a nepochybne toho veľa zmenila. Existujú dokonca hráči, ktorí jednoducho nie sú pripravení hru opustiť. Je veľmi obľúbená aj u takzvaných speedrunnerov, ktorí sa ju snažia prejsť za čo najkratší čas a stanoviť tak nový rekord. Aj napriek tomu, že je to takmer 20 rokov stará hra, stále má veľkú hráčsku základňu. Tá sa teraz rozhodla urobiť neoficiálny port aj na konzolu PS Vita.

Aj keď konzola PlayStation 2 nebola taká výkonná, aby ponúkla grafiku hodnú takej hry, určite priniesla množstvo skvelých vecí aj v dobe svojej slávy. Hra ponúkala veľký otvorený svet a položila základy pre ďalšie, rovnako úspešné hry zo série Grand Theft Auto. Konzoly odvtedy prešli dlhou cestou a to vrátane handheldu PS Vita. Aj keď Vita nebola navrhnutá, aby spustila všetky PS2 hry, faktom ostáva, že je výkonnejšia ako klasická konzola a hráči sa rozhodli to využiť.

- Reklama -

Streamer Rinnegatamante demonštroval svoju prácu na svojom Twitchi. Po prvom porte hry na PS Vita sa však ukázalo množstvo problémov. Hra síce fungovala, no s množstvom chýb by ste si jej hranie neužili. Spolu so svojim kamarátom sa však pustili do opráv a dotiahli port do štádia, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani oficiálny port od Rockstar Games.

Rinnegatamante plánuje port sprístupniť pre širokú verejnosť, aj keď toto rozhodnutie môže byť nebezpečné. Hlavne ak vieme, aký ma Rockstar názor na fanúšikovské a neoficiálne zásahy do ich hier. Či už išlo o port Red Dead Redemption na PC, alebo pokus remastrovať San Andreas. Ani jeden z týchto pokusov neskončil úspešne a skôr či neskôr sa Rockstar postaral, aby boli zrušené. Môžeme teda len dúfať, že ak sa tento port GTA 3 na PS Vita dostane na verejnosť, vydrží čo najdlhšie.

Samozrejme, ak chcete hrať GTA 3 na cestách, máte aj oficiálnu možnosť. Rockstar hru totiž vydal aj oficiálne na mobilné zariadenia. Stačí vám teda aspoň ako-tak výkonný smartfón a môžete sa hrať. Istý fanúšik hru dokonca dostal aj na Nintendo Switch, to však vyžadovalo zásah do vášho zariadenia a ten spoločnosť Nintendo trestá.

- Reklama -

Budúci rok bude Grand Theft Auto 3 oslavovať svoje 20. výročie a otázkou ostáva, či sa nejakým spôsobom Rockstar vráti k svojej starej klasike. Fámy o remastri sa vynárajú pravidelne, ale nič zatiaľ nie je potvrdené. Množstvo fanúšikov by ho nepochybne uvítalo, no ešte väčšie množstvo hráčov čaká na akékoľvek potvrdenie vývoja GTA 6. Tejto téme sme sa venovali aj v článku “Prečo sa Rockstar neponáhľa s GTA 6?“.

Grand Theft Auto 3 je dostupné na PC, PS2 a Xbox.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x