GTA V oslavuje 10 rokov. Ako sa z hry stal stroj na peniaze?

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Nie, nerobíme si srandu. Grand Theft Auto 5 vyšlo na PlayStation 3 a Xbox 360 17. septembra 2013. Potom sa síce ešte dočkalo remastera pre ďalšie dve generácie konzol, ale prvýkrát sa hra v hráčskych domovoch objavila pred desiatimi rokmi.

Je prakticky nemožné rozhodnúť, ktorá hra je dnes najväčšia, najlepšia alebo najvplyvnejšia v celom hernom priemysle, ale je tu jedno meno, ktoré je ťažké ignorovať: Grand Theft Auto 5. Hoci bola vydaná už v roku 2013, dodnes sa drží na vrcholkoch rebríčkov predajnosti a stále zasahuje hráčov po celom svete.

- Reklama -

Keď sa obzrieme späť, je trochu sklamaním, že sme sa vlastne nikdy nedočkali žiadneho príbehového rozšírenia. GTA 4 dostalo hneď dve masívne rozšírenia: The Ballad of Gay Tony a The Lost and the Damned. Ale singleplayerové DLC pre GTA V, o ktorom sa v minulosti niekoľkokrát špekulovalo, nikdy neuzrelo svetlo sveta. Rockstar radšej zamerali pozornosť na GTA Online, čo bol krok, ktorý sa im očividne vyplatil.

Ako teda Rockstar toto výročie oslávi? Prekvapivo hru nezlacnili. Namiesto toho pridali nový obsah do GTA Online, ktorý dodáva oblečenie inšpirované triom hlavných postáv z pôvodnej hry. Vzhľadom na to, že GTA Online je ich dojnou kravou, nemôžeme sa im čudovať.

Medzitým sa roja špekulácie a nové informácie o GTA 6, na detaily a aspoň približný dátum vydania si však budeme musieť počkať. Rockstar však opustil dlhoročný scenárista Michael „Mike“ Unsworth, ktorý vo firme strávil viac ako 16 rokov.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -