Hideo Kojima spolu so Sony predstaví interaktívny film. „Dúfam, že zmažeme bariéry medzi filmom a hrou,“ uviedol

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Po zaujímavej a výživnej desaťminútovej ukážke z Death Stranding 2: On The Beach sme dostali na konci State of Play jedno prekvapenie. Šéf PlayStation Studios po boku Hidea Kojimu oznámil, že japonský dizajnér a otec série Metal Gear Solid pracuje na novej hre. V tej sa vracia k svojim koreňom, pretože to bude špionážna akcia.

Projekt Physint (pracovný názov) je úplne novou značkou a vzniká s plnou podporou Sony, takže pôjde o exkluzivitu pre PlayStation, ale s PS5 by sme nepočítali, pretože vývoj sa naplno rozbehne až po vydaní Death Stranding 2. To znamená až v roku 2025, takže je malá šanca, že Kojima stihne koniec životného cyklu súčasnej generácie. Navyše Kojima o projekte hovorí ako o next-gen.

- Reklama -

Tajomná špionážna akcia má byť vrcholom kariéry Hidea Kojimu, má využívať najmodernejšie technológie a čerpať z talentov z celého sveta. Kojima opisuje Physint ako interaktívnu hru, keď vzhľad, príbeh, témy, obsadenie, herecké výkony a zvuky majú bližšie k filmu. Dúfa, že sa mu podarí prekonať bariéry medzi filmami a videohrami.

„So Sony máme bohaté skúsenosti, špionážny žáner sme spoločne rozvíjali takmer 30 rokov. Sony tiež nerobí len hry, ale aj filmy a hudbu. Určite to bude úzka spolupráca,“ uviedol vo videu Kojima. „Za dva roky oslávim 40. výročie svojej kariéry herného producenta. Som presvedčený, že tento titul bude vyvrcholením mojej práce,“ dodal s tým, že bude mať takmer realistickú grafiku. Na pomoc má nielen svojich kolegov z Kojima Productions a bohaté skúsenosti PlayStation Studios, ale aj nešpecifikované talenty z filmovej brandže.

Hideo Kojima a jeho zamestnanci sa naozaj nenudia. Okrem Death Stranding 2: On The Beach chystá ešte horor OD v spolupráci s Xbox Game Studios. O ňom pochopiteľne nepadlo ani slovo.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x