Hogwarts Legacy je hitom, vydavateľ chystá ďalšie Harry Potter hry

Michal Frajkor Michal Frajkor

Vysnívaná videohra pre všetkých fanúšikov Harryho Pottera – Hogwarts Legacy v minulom roku predala vyše 22 miliónov kópií. Prezident Warner Bros. Interactive Entertainment David Haddad tieto čísla potvrdil v rozhovore pre magazín Variety. Hoci mal projekt výhodu, že vychádzal z dobre známej IP, stále ide o pôsobivé čísla. Spoločnosť Warner Bros. Games dodáva, že len počas decembrovej sviatočnej sezóny sa predali približne 2 milióny kópií.

Hadded hru ďalej označil za “najpredávanejšiu hru roka v celom odvetví na celom svete”. Analytik spoločnosti Circana – Mat Piscatella pre magazín IGN už v decembri uviedol, že by sa hra Hogwarts Legacy mohla stať najlepšou hrou roku 2023. Ak sa skutočne dostane až na vrchol (ešte stále nepoznáme konečné čísla za rok 2023 pre Call of Duty: Modern Warfare 3), bude to prvýkrát od roku 2009, keď sa hra Call of Duty alebo titul od štúdia Rockstar nedostal na vrchol ročného rebríčka.

- Reklama -

Spoločnosť Warner Bros. dodala, že hra Hogwarts Legacy vyčarovala 707 miliónov odohraných hodín. Najmä vďaka tomu, že väčšina hráčov si hru zahrala viackrát (napríklad so zmenou fakulty hlavnej postavy). Okrem toho budúci čarodejníci vyrobili 819 miliónov elixírov, odtrhli 1,3 miliardy rastlín, zachránili 593 miliónov zvierat a porazili necelých 5 miliárd zlých čarodejníkov.

Hra Hogwarts Legacy bola pre väčšinu platforiem spustená 10. februára, čo znamená, že na dosiahnutie týchto čísel mala väčšinu roka 2023. V novembri sa dostala aj na Nintendo Switch.

No už pred týmito číslami sme tušili, že tím možno pripravuje ďalšie dobrodružstvá Harryho Pottera do videohernej podoby, ale Hadded v rozhovore napriek tomu uistil, že ďalšie projekty sú v príprave. Patrí medzi ne aj toľko spomínaný metlobalový zážitok Harry Potter: Quidditch Champions, ako aj “séria ďalších vecí” zasadených do tohto univerza.

- Reklama -

“Momentálne nemáme žiadne konkrétne oznámenie o tom kedy presne Quidditch Champions príde na trh, ale pracujeme na tom, aby bola navrhnutá tak, aby potešila práve fanúšikov,” povedal Haddad.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x