Hra Just Cause pre mobily a tablety bola zrušená

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Výbušnú akciu Just Cause si na chytrých mobiloch a tabletoch nezahráme. Spoločnosť Square Enix po dlhom vývoji hru zrušila. Oznámená bola počas The Game Awards v decembri 2020 s plánovaným vydaním v roku 2021. Neskôr bola odložená na rok 2022.

Zrušenie vývoja pravdepodobne vychádza zo spätnej väzby hráčov, ktorí sa mohli Just Cause Mobile zahrať. Titul bol na konci roka 2021 spustený v Singapure. V apríli 2022 sa pridali ďalšie regióny juhovýchodnej Ázie. Včera bol odstránený z ponuky digitálnych obchodov a z internetu zmizli aj účty na sociálnych sieťach a webové stránky.

- Reklama -

Anne-Lou Grosbois-Favreau, globálna vedúca značky Just Cause v Square Enix, v správe pre hráčov potvrdila, že všetky nákupy modrých diamantov vykonané počas regionálneho predbežného prístupu boli plne vrátené.

Just Cause Mobile mal byť spin-off vcelku obľúbenej série od Avalanche Studios so zážitkom pre jedného hráča aj multiplayerom. Príbehová kampaň sa sústredila na novú zápletku. Ako člen tajného programu Agentúry ste mali preskúmať veľké lokácie v otvorenom svete a vytvárať aliancie so známymi postavami z predošlých dielov série. Pri multiplayeri sa počítalo s rozdelením na multiplayerové a kooperačné výzvy s možnosťou prispôsobiť si vlastnú postavu. Online mal podporovať až 30 hráčov rozdelených do troch tímov, ktoré by bojovali o základne a body s využitím všelijakých zbraní a vozidiel, vrátane helikoptér. Výsledkom mal byť frenetický boj, v ktorom nemal chýbať ikonický priťahovací hák.

Pred rokom spoločnosť Square Enix potvrdila vývoj nového dielu Just Cause. Nebolo ale uvedené konkrétne štúdio. Predpokladá sa opäť Avalanche Studios, ktoré tiež spolupracuje s Microsoftom na Contrabande. Just Cause 4 vyšlo na konci roka 2018 a dostalo rozporuplné recenzie.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -