Xbox Series S mohol mať úplne odlišný vzhľad

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Nová generácia konzol od Microsoftu, Xbox Series S, mohla mať úplne odlišný vzhľad, než aký bol oficiálne potvrdený pred pár týždňami. Informáciu priniesol portál VG247.

Nový Xbox dostal pomerne vydarený vzhľad, ktorí si chvália aj samotní hráči. Pôjde o akúsi skrinku, resp. skriňu, ktorá sa podľa vývojárov pekne zmestí vedľa alebo za televízor, na poličku či hocikde, kde sa ho rozhodnete položiť.

- Reklama -

Xbox Series X síce vyzerá objemnejšie, ale S-ko dostalo celkom kompaktný vzhľad. Ten je navyše vyvážený inteligentne vyzerajúcou čiernobielou povrchovou úpravou.

„Menší brat“ však nie vždy vyzeral takto. V rozhovoroch niektorí dizajnéri, ktorí stoja za hardvérom, priblížili, ako sa vytvoril konečný vzhľad a predviedli niekoľko prototypov. Podľa ich slov bol vzhľad navrhnutý tak, aby do domu hráčov rýchlo zapadol. A to bez ohľadu na to, kam ho umiestnime.

Práve niekoľko hráčov pomáhalo pri navrhovaní finálneho vzhľadu. „Navštívili sme domovy hráčov a všímali si, kde majú zariadenie položené. To všetko sme následne analyzovali,“ povedal hlavný dizajnérsky riaditeľ, Nicolas Denhez.

- Reklama -

„Chceli sme vedieť ich prvotnú reakciu, či ich to zaujalo. To čo sme nechceli počuť je – to vyzerá ako mikrovlnka,“ zažartoval pre zmenu dizajnér Chris Kujawski.

Nové konzoly od Microsoftu, rovnako ako aj prvé hry na nich sa už dajú predobjednať. Oficiálne sa ich dočkáme 10 novembra, pričom dopyt po konzolách je obrovský.

- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] 390 dolárov, čo je zhruba cena digitálneho PlayStation 5 a dokonca o stovku drahšia, než cena Xbox Series S. Táto nová konzola od Atari by mala vyjsť už počas tohto novembra a ponúkať bude 2 verzie […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x