Jim Ryan skončil ako šéf Sony. Čo dokázal v spoločnosti za takmer 30 rokov?

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Po 27 rokoch v Sony, z toho 5 na čele hernej divízie, sa Jim Ryan lúči s herným priemyslom. Jeho odchod vyvolal rôzne reakcie, od vďaky za jeho prínos až po kritiku za kontroverzné kroky.

Ryan nastúpil do Sony v roku 1994 a prešiel si rôznymi pozíciami v marketingu a predaji. V roku 2019 sa stal generálnym riaditeľom Sony Interactive Entertainment (SIE) a dohliadal na vydanie PlayStationu 5. Počas jeho pôsobenia Sony dosiahla viacero míľnikov, medzi ktoré patrí:

- Reklama -
  • Predaj viac ako 117 miliónov kusov PlayStationu 4, čím sa stala druhou najpredávanejšou konzolou v histórii.
  • Vydanie PlayStationu 5, ktorý sa napriek pandémii COVID-19 teší veľkému záujmu a doteraz sa ho predalo 25 miliónov kusov.
  • Akvizícia štúdií Insomniac Games, Nixxes Software a Bungie, čím Sony posilnila svoje portfólio herných vývojárov.
  • Rozšírenie ponuky hier na PC, čím Sony oslovila širšie publikum.

Napriek spomínaným úspechom sa Ryan stretol aj s kritikou. Hráčom sa nepáčilo, že exkluzívne hry na PlayStation začali vychádzať aj na PC. Kritizovali aj jeho konzervatívny prístup k virtuálnej realite a NFT.

Ryan obhajoval svoje kroky argumentom, že je dôležité prispôsobiť sa meniacemu sa hernému priemyslu a osloviť nové publikum. Zdôraznil, že PlayStation sa aj naďalej zameriava na vývoj exkluzívnych hier a inovatívnych technológií.

Bez ohľadu na rôzne názory na Ryanovo pôsobenie v Sony je nepochybné, že zanechal výraznú stopu v hernom priemysle. Jeho nástupca Hiroki Totoki bude mať neľahkú úlohu pokračovať v jeho úspechoch a zároveň uspokojiť požiadavky stále náročnejších hráčov.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x