K tretiemu pokračovaniu The Last of Us sme ešte nikdy neboli tak blízko ako teraz

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Spoločnosť Naughty Dog naznačila, že by mohla vytvoriť hru The Last of Us: Part III. Spoluautor scenára a spolurežisér prvých dvoch hier Neil Druckmann v novom dokumente povedal, že si myslí, že „tento príbeh má pravdepodobne ešte jednu kapitolu“.

Premýšľal som – je tam koncept [pre The Last of Us 3]? Už roky sa mi nedarí nájsť tento koncept. Ale nedávno sa to zmenilo. Nemám príbeh. Ale mám ten koncept, ktorý je pre mňa rovnako vzrušujúci ako 1. a rovnako vzrušujúci ako 2. Ako samostatná vec a pritom má túto prierezovú líniu pre všetky tri. Takže mám pocit, že tento príbeh má pravdepodobne ešte jednu kapitolu.

odznie v dokumente z úst Neila Druckmanna

Za zmienku stojí, že tento dokumentárny film bol zrejme natočený už pred nejakým časom. Ide o oficiálnu produkciu, ktorá vznikla v spolupráci so spoločnosťou Naughty Dog. Ako taký pravdepodobne obsahuje len informácie, ktoré boli považované za prijateľné na verejné zdieľanie, vrátane Druckmannových komentárov k potenciálnej novej hre The Last of Us.

- Reklama -

Ak však spoločnosť Naughty Dog nikdy nevytvorí tretí diel série, Druckmann povedal, že The Last of Us: Part II je „skvelou bodkou na záver“.

„Naposledy som si odhryzol z jablka. Príbeh sa skončil. Skvelá vec na práci v Naughty Dog je, že nemusíme [vytvoriť The Last of Us 3]. Veľmi radi by sme vytvorili ďalšie The Last of Us,” povedal a zároveň upozornil, že ak bude chcieť tím vytvoriť niečo iné, urobí namiesto toho niečo iné. „Je to veľmi privilegovaná pozícia, v ktorej sa nachádzame,“ povedal.

Dočkáme sa príbehového rozšírenia?

Druckmann v rozhovore tiež objasnil svoje komentáre z roku 2021, keď naznačil, že už má náčrt pre The Last of Us 3. „Nie je to pravda,“ povedal. To, čo mal vtedy na mysli, bol náčrt príbehu zameraného na postavu Tommyho.

- Reklama -

Napísali sme príbeh, ktorý sa odohráva po The Last of Us 2. Jeho hlavnou postavou je Tommy. A dúfam, že sa nám ho jedného dňa podarí zrealizovať

povedal Druckmann

Zároveň dodal, že to nikdy nebolo koncipované ako plnohodnotná hra, ale ako menší projekt, viac zameraný príbeh.

Naughty Dog túto Tommyho hru nevytvorilo, pretože štúdio malo v tom čase „vyššie priority“, vrátane zlepšenia vývojovej línie spoločnosti a riešenia problémov spoločnosti s rovnováhou medzi pracovným a súkromným životom, ktoré sa dostali na titulky novín.

Druckmann ďalej povedal, že dúfa, že príbeh Tommyho „raz uzrie svetlo sveta,“ či už bude vyrozprávaný prostredníctvom hry, seriálu alebo niečoho iného. „Je to otázne,“ povedal.

Spoločnosť Naughty Dog nedávno zrušila hru pre viacerých hráčov The Last of Us a teraz sa sústreďuje na dve hry pre jedného hráča, na ktorých pracuje. Tie zatiaľ neboli oznámené a mnohí očakávajú, že jednou z nich bude The Last of Us 3. Druhou by mohla byť nová IP.

Spoločnosť Naughty Dog sa vyjadrila, že so sériou Uncharted skončila, a to aj napriek obrovskému komerčnému úspechu tejto série. Na Uncharted 5 by však mohlo pracovať aj iné štúdio.

- Reklama -
3 komentárov
3 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
pan Qaqa

tretia cast by potesila

Michal Frajkor

Tak vzhľadom na úspech jednotky a dvojky ostáva už len opýtať sa, či v najlepšom treba prestať alebo do tretice všetko dobré 😀

Sonata

za mna zostal pribeh neuzavrety a minimalne jeden diel to potrebuje, dokonca by som povedal ze pre niektorych ktorym vadil pribeh z dvojky by to mohol byt aj redemption ak by to dobre uzavreli

Naša relácia

- Reklama -
3
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x