Kolekcia Tomb Raider 1, 2 a 3 Remaster vychádza vo februári

Mário Gurský Mário Gurský

Prvé tri hry Tomb Raider sa dočkajú remasteru a ich vydanie je naplánované na 14. februára 2024. Tomb Raider I-III Remastered bude obsahovať nielen aktualizovaný vizuál, ale aj všetky rozšírenia a tajné úrovne pre každú hru. Hráči budú môcť tiež prepínať medzi pôvodným polygónovým vzhľadom hier a aktualizovaným vizuálom, kedykoľvek budú chcieť.

Novinka bola oznámená počas dnešného Nintendo Direct, takže kolekcia zrejme príde na Nintendo Switch. Spoločnosti Aspyr a Crystal Dynamics však po skončení podujatia v tlačovej správe potvrdili, že sa objaví aj na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One a PC.

- Reklama -

Pôvodný Tomb Raider vyšiel v roku 1996 a Tomb Raider 2 a 3 nasledovali v roku 1997, resp. 1998. Tieto hry odštartovali jednu z najikonickejších sérií a postáv v hernej histórii. Odvtedy vyšlo mnoho nových dielov a spin-offov. Séria sa dočkala rebootovej trilógie začínajúcej v roku 2013, ktorá vo veľkom priniesla Laru Croft na moderné konzoly.

Zatiaľ síce nevieme, aké bude ďalšie hlavné dobrodružstvo Lary, ale v roku 2021 sa objavila informácia, že tím Crystal Dynamics pracuje na zjednotení časových línií pôvodných hier od Core Design a vlastnej rebootovanej trilógie.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -