Koniec romantiky v Baldur’s Gate 3? Vývojári opravia správanie postáv

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Milovníci románikov zbystrite! V Baldur’s Gate 3 totiž dochádza k zmene v oblasti romantiky. V štúdiu Larian Studios zistili, že väčšina herných spoločníkov sa na hráča vrhá až veľmi jednoducho a rozhodli sa situáciu napraviť. Podľa ich vyjadrenia ide o chybu, ktorá k nevôli tvorcov zmenila správanie niektorých postáv (najmä kúzelníka Gala).

CEO spoločnosti Larian Studios Swen Vincke v rozhovore pre TheGamer vysvetlil, že veľká dychtivosť spoločníkov začať flirtovať s hlavným hrdinom bola iba dôsledkom chyby. Každá postava má podľa neho „skrytý prah súhlasu“, ktorý má určiť, kedy hráčovej postave začne robiť návrhy. Všetky tieto podmienky boli pri vydaní Baldur’s Gate 3 ale nastavené príliš nízko.

- Reklama -

Keď sa v Lariane o tomto probléme dozvedeli, tak okamžite zvýšili limity pre „nabaľovanie“ niektorých spoločníkov a v blízkej budúcnosti plánujú aktualizovať aj zvyšok družiny. Vďaka tomuto kroku bude proces balenia postáv v hre o niečo menej priamočiary, čo bolo od začiatku zámerom tvorcov. Vývojári údajne chceli napodobniť skutočné vzťahy namiesto toho, aby prinášali neprirodzene chlípne vedľajšie postavy.

Napriek tomu, že vývojári pracujú na tom, aby vzťahy v Baldur’s Gate 3 boli realistickejšie, pôvodná chyba už zanechala u hráčov trvalé stopy. Začali totiž vznikať humorné speedruny, v ktorých sa speedrunneri snažia čo najrýchlejšie zbaliť ľubovoľnú postavu. Posledný rekord sú 2 minúty a 4 sekundy.

Baldur’s Gate 3 bolo momentálne k dispozícii iba pre PC. Dnes, 6. septembra, vychádza verzia pre PS5 a verzia pre Xbox Series X/S sa očakáva na konci roka 2023. Produktový manažér potom naznačil, že sa v budúcnosti môžeme dočkať aj rozšírenia.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -