Majitelia PlayStation 5 Slim sa sťažujú na prehrievanie konzoly

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Na internetových fórach a sociálnych sieťach sa objavujú sťažnosti nešťastných majiteľov konzoly PlayStation 5 Slim. Pripadá im, že nový model konzoly má problém s chladiacim systémom.

Problém spočíva v nadmernom zahrievaní konzoly pri hraní náročných hier, najmä hier vo verzii pre PS5. Niekomu sa má konzola prehrievať a upozorňovať na vysokú teplotu aj pri sledovaní videa alebo používaní inej aplikácie. Ide pri tom o nové kusy, v ktorých sa ešte nestihol ani usadiť prach.

- Reklama -

Majitelia PlayStationu 5 Slim sú týmito správami znepokojení, špekulujú o chybnom chladiacom systéme a obávajú sa, aby nadmerná teplota nemala vplyv na komponenty vo vnútri konzoly, vrátane životnosti Blu-ray mechaniky. Jeden používateľ hlási, že keď vybral disk z mechaniky, tak bol horúci.

Upozornenie konzoly sa podľa všetkého zobrazuje len jednému z tých, čo sa v súčasnej dobe sťažujú. V diskusiách možno teda nájsť názory, že problém to nie je dovtedy, kým sa konzola kvôli teplote vypne. Sony mala všetky modely PS5 vytvoriť tak, že sú teplejšie v miestach, kde sa nachádza HDMI kábel.

Na paniku je príliš skoro. Namiesto nej sa odporúča zaistiť konzole dostatočný priestor okolo seba pre správny odvod teplého vzduchu. Na niektorých videách bola konzola zatvorená v malom priestore v TV stolíku, a to nerobí dobrotu. My budeme situáciu monitorovať a uvidíme, či sa problémy s prehrievaním konzoly PS5 Slim budú množiť.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x