Manor Lords dostane veľké vylepšenia a opravy chýb

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Slavic Magic nezastavuje. Napriek malému tímu prinášajú vývojári veľký patch, ktorý vylepšuje ich stredovekú simuláciu Manor Lords. Tá nedávno dorazila do predbežného prístupu a je veľkým hitom.

Aktualizácia je v súčasnej dobe v experimentálnej fáze a rieši jedny z najzásadnejších problémov, na ktoré sa hráči počas krátkej doby sťažovali. Tvorcovia prinášajú nový daňový systém, riešia problémy s obchodovaním, obmedzujú nadmernú konzumáciu alkoholu vašimi občanmi a zvyšujú poškodenie lukostrelcov.

- Reklama -

Zásadnou novinkou je nová daň. Ako správca usadlosti a následne miest budete musieť odvádzať ročnú kráľovskú daň. Tá sa vyberá z pokladne raz ročne a závisí od počtu vašich občanov. Podľa slov autora by daň mala teoreticky mierne trestať zlú optimalizáciu ekonomiky a sťažiť hromadenie obrovského množstva peňazí.

Druhou dôležitou novinkou je ľahšie obchodovanie medzi vlastnými regiónmi. Už nebude nutné používať barterové/balíčkové stanice. Namiesto nich môžete používať obchodné stanovište. Každý typ tovaru má teraz prepínač, ktorý zakáže obchodovanie s ním pri vybraných obchodných miestach. To je pre prípad, že by ste chceli obchodovať len s určitými regiónmi. Tiež sa bude dynamicky prispôsobovať cena.

Kedykoľvek niekto zomrie, nastane 30-dňové obdobie smútku, ktoré zastaví rast ekonomiky. Experimentálny patch rieši aj zaseknutie hry, neefektívne píly, problémy s optimalizáciou a ďalšie neduhy hry v early access.

- Reklama -

Pokiaľ si chcete novinky vyskúšať, musíte vo svojom Steame pravým tlačidlom myši kliknúť na Manor Lords, vybrať vlastnosti a na karte bety zadať kód veryNiceBasket. Potom sa vám zobrazí beta. Aby ste sa vyhli prípadným problémom, odporúča sa začať betu s novou uloženou pozíciou.

Komunita Manor Lords teraz rieši jednu vec. Moderátori oficiálneho Discordu Manor Lords zakázali hráčom diskutovať o modifikáciách. Hra totiž v súčasnej dobe módy oficiálne nepodporuje. Z toho dôvodu sa vyskytuje väčšie množstvo chýb a problémov. Autor chce, aby si hráči najskôr užili to, čo ponúka hra samotná. Napriek tomuto vyhláseniu mu modifikácia nevadí a sleduje ich. Napríklad sa mu páči modifikácia, kde hráte za Shreka a zastrašujete svojich občanov.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x