Mobilné hry roku 2020, ktoré musíte vyskúšať

Norbert Šinka Norbert Šinka

Mobilné hry, alebo gaming ak chcete, je tento rok na vzostupe. Do veľkej miery sa k tomu pričinila aj aktuálna situácia vo svete, keďže väčšina z nás musí ostať doma v karanténe a obmedziť sociálne kontakty. Aj napriek tomu, že existujú tisícky hier na mobil, ktoré môžete vyskúšať, iba niekoľko z nich stojí za vyskúšanie s istotou, že vás po pár dňoch neprestanú baviť. Hry uvedené v tomto článku sú nie len dobrým spoločníkom v čase karantény, ale ide o kvalitné tituly, ktoré stoja za vyskúšanie a určite vás budú baviť.

Tu je náš zoznam 8 najlepších hier za rok 2020, ktoré musíte vyskúšať:

- Reklama -

1. Call of Duty: Mobile

Náš zoznam začneme najpopulárnejšou FPS-kou roku 2020 – Call of Duty: Mobile. Hra je v podstate kompletný balík, ponúka prvky FPS, PVP aj RPG. Nielenže je free-to-play, ale ponúka aj množstvo herných módov, ktoré vás udržia pri hre aj niekoľko mesiacov.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že o hru ako je táto budú mať záujem len nároční hráči, ktorí sú v tomto žánri už veteráni. To však v prípade Call of Duty: Mobile neplatí. Aj hráči, ktorí žiadnu podobnú hru predtým nehrali, v hre strávia veľa času. Je to skvelý titul ak si chcete zahrať s priateľmi a ponúka k tomu množstvo módov, z ktorých si môžete vybrať. Napríklad battle-royale, deathmatch a dokonca aj zombie mapu. Samozrejmosťou je úprava vašej výbavy a dodatočné odomykanie rôznych vylepšení. A to už je čo povedať, no nie?

2. Sky: Children of Light

Hľadáte úžasné vizuály a unikátnu hrateľnosť? Sky: Children of Light vás nenechá chladnými a to hlavne kvôli grafickému spracovaniu a hudbe. Ide o naozaj unikátnu hru, ktorá sa odlišuje od tých štandardných, ktoré v obchode Play nájdete.

- Reklama -

Predstavte si hru ako nádherný hrad, ktorý má množstvo rôznych miestností a oblastí, ktoré môžete objavovať. Každá táto oblasť, ktorá je ako zo sna, ponúka svoje vlastné záhady a odhaľuje svoje záhady postupne. Hra ponúka rôzne úlohy, ktoré môžete plniť, od odhaľovania pokladov, cez záchranu rôznych duší až po objavovanie ešte väčších a temnejších oblastí. Avšak asi najlepšou možnosťou v hre je stret s inými postavami a explorácia sveta bok po boku. Svoje pocity môžete vyjadriť aj emotikonami. Celkovo je hra dych-berúca a pekná na pohľad a ešte viac si ju užijete so svojimi priateľmi alebo partnerom.

3. Toram Online

MMORPG hra, ktorá sa drží na vrchole napriek nebezpečnej konkurencii, ktorá stále rastie. To je Toram Online – hra, ktorá ponúka detailný 3D svet s prvkami anime a klasickou hrateľnosťou. Aj keď grafika ako taká neponúka nič špeciálne, ako mnohé iné dnešné RPG hry, pre mobilnú hru je to viac než dostačujúce.

Najlepšou vecou v hre je kustomizácia, či už vzhľadu alebo vašej triedy. Hru začínate vytvorením vlastnej postavy. Na výber máte množstvo možností od farby očí, cez štýl vlasov, farby pleti a podobne. Všetky tieto veci si môžete meniť aj postupom času, priamo počas hrania, ale bude vás to niečo stáť.

V hre čas od času dostanete aj takzvané orby a to úplne zadarmo. Tie môžete využiť na nákup špeciálnych pekných outfitov alebo predmetov, ktoré súvisia s triedou vašej postavy. Schopnosti sa učíte postupne, počas takzvaných lekcii a to robí z tejto hry ešte zaujímavejší titul. Na dôvažok môžete v hre navštevovať izby iných hráčov alebo svojich priateľov, prípadne sa spolu vybrať na dungeon a plniť rôzne úlohy.

4. Gris

Hra Gris sa na prvý pohľad môže zdať ako taká klasická, každodenná hra, no svoju unikátnosť nachádza v hrateľnosti. Užijú si ju najmú milovníci umenia, hudby, hádanok a tí, ktorí nehľadajú len prázdny gameplay, ale aj hlbšiu myšlienku.

Gris je adventúra, ktorá do hrateľnosti pridáva aj hlavolamy. Ak ich úspešne splníte, hra vás samozrejme odmení. Príbeh sa sústredí okolo mladého dievčaťa, ktoré sa snaží vyrovnať s bolestným zážitkom vo svojom živote. Predstavte si kvietok, ktorý predtým, než rozkvitne, musí vydržať rôzne nástrahy počasia a vysporiadať sa s mnohými neprajnými vplyvmi. Tak by sa dala opísať hlavná hrdinka hry Gris.

Graficky je hra možno niečo iné, než sme zvyknutí, ale aj tak poteší oko nejedného hráča. Dôvodom, prečo je hra taká populárna je aj hudba, ktorá do príbehu perfektne sedí. Táto indie hra si určite zaslúži vašu pozornosť, ak ste aspoň trochu fanúšik umenia a hier s ním spojených.

5. Stardew Valley

Stardew Valley je jedna z najpopulárnejších hier roku 2020 a to hlavne vďaka jednoduchému ovládaniu, ktoré pochopíte takmer okamžite. Ide o simulátor farmárčenia, avšak ponúka množstvo iného obsahu, takže v hre sa rozhodnete nebudete nudiť.

Ak ste fanúšik Animal Crossing, alebo hry Harvest Moon, bezpochyby si zamilujete aj túto hru. Koniec koncov, Stardew Valley ponúka oveľa hlbší zážitok a hrateľnosť, než Animal Crossing. Aspoň čo sa týka explorácie a rôznych dungeonov. Za pozornosť stoja aj obyvatelia neďalekej dediny, pričom každý z nich má svoj vlastný príbeh, ktorý vás bude nútiť hrať hru ďalej. Hra vo vás vyvolá retro pocity a to kvôli svojmu spracovaniu. Užijete si ju najmä ak potrebujete vypnúť od stresujúcich udalostí celého dňa.

6. Vainglory

Táto hra je pre fanúšikov League of Legends alebo Dota hier, ktorí hľadajú MOBA hru na ich telefóny. Vainglory s auž dlho drží na prvých miestach rebríčku MOBA hier, od kedy vyšla v roku 2015. Ponúkne skvelé vizuály, hrateľnosť a dokonca aj príbeh. Na mobilnú hru naozaj silná zostava.

Hra ponúka komplexnú hrateľnosť, keď sa bavíme o stratégiách a taktike. V hre neexistuje takzvaný “play to win”, keďže do hrania musíte zapojiť aj mozog a rozhodovať sa správne a rýchlo. Momentálne ponúka vyše 40 rôznych hrdinov, ktorých si ale predtým musíte odomknúť a to za pomoci ľadu, alebo slávy. Použiť môžete aj reálne peniaze.

Každý hrdina má svoj vlastný príbeh a pozadie. Taktiež špeciálne schopnosti, ktoré vám pomôžu vyhrať nadchádzajúci súboj. Hra ponúka množstvo módov, ktoré si môžete vyskúšať, dokonca si so svojimi priateľmi. Vainglory je perfektná hra pre všetkých, ktorí hľadajú výzvu a MOBA hru do svojho telefónu.

7. Monument Valley 2

Ďalšia hra, ktorá zaujme najmä svojim štýlom spracovania – Monument Valley 2. Hra vás zoberie na nádhernú cestu, v ktorej matka učí svoje dieťa o tajomstvách sveta. Monument Valley 2 ponúkne pekné vizuály sprevádzané príjemným hudobným podkladom. Zabudnúť netreba ani na hrateľnosť a príbeh, ktorý do všetkých týchto vecí perfektne pasuje.

Monument Valley 2 obsahuje rôzne puzzle, ktoré však nie sú ani príliš náročné, no ani veľmi jednoduché. Každý level obsahuje jednu ilúziu, ktorú môžete vyriešiť tak, že si budete meniť uhol pohľadu v danom leveli. V konečnom dôsledku vás tak hra núti pozrieť sa na niektoré veci aj z iného uhla, než len z toho očividného. Hra je perfektným spoločníkom pre každého, kto má rád umenie a dôvody, ktoré za ním stoja. Nemusíte sa ale báť, aj keď vás umenie až tak neláka, hlavolamy sú sami o sebe zábavné a určite vás zabavia aj napriek tomu.

8. Genshin Impact

Náš zoznam zakončime najpopulárnejšou RPG hrou roku 2020 – Genshin Impact. Táto je hra je zaujímavá tým, že si získala aj veľký počet ľudí, ktorí sa predtým za hráčov nepovažovali. Dokázala to najmú vďaka svojim vizuálom a hrateľnosti, ktoré sú jedinečné. Ak ste fanúšik hier akou je Zelda: Breath of the Wild, táto hra je určená práve pre vás.

Genshin Impact ponúka otvorený svet, podobne ako spomínaná Zelda: Breath of the Wild. V porovnaní s ostatnými RPG hrami, nie je táto hra až tak striktná. To znamená, že objavovať svet môžete ľubovoľne, ako sa vám zachce. Žiadna hora, ani rieka vám nezabráni v objavovaní herného sveta. Skvelou funkciou je aj možnosť hrať so svojimi priateľmi, plniť rôzne úlohy a vydať sa do dungeonov.

Na to, aby ste mohli hrať co-op so svojimi priateľmi musíte dosiahnuť level 16, čo môže byť v niektorých chvíľach veľmi hektické. Jednou z možností je si kúpiť účet do hry Genshin Impact na internete, vybrať si požadovaný level a postavy, za ktoré chcete hrať. Cena sa pohybujú veľmi nízko. Hru môžete hrať ako na platforme PC, tak aj na mobiloch.

Záverečný verdikt

Mobilným hrám sa konečne dostáva pozornosti, akú si zaslúžia a hry, ktoré sme uviedli v tomto článku vám ukážu prečo. Všetky hry, ktoré sme rozobrali, pokrývajú širokú škálu rôznych žánrov a rôznych hrateľností. Aj keď na vás nemusia zapôsobiť na prvý pohľad, určite si ich zamilujete, akonáhle im dáte šancu.

- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] ňou Genshin Impact. Obchod Google Play vyzdvihol jej vlastnosti najmä v oblasti samotnej veľkosti hry a naozaj […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x