Na The Game Awards neuvidíme svetové premiéry

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

„World premiere“ mi znelo v ušiach ešte dlho po konci minuloročného The Game Awards. Pre tento rok producent a moderátor Geoff Keighley sa od tohto označenia odkláňa a chce, aby všetky oznámenia si boli rovné.

Slávnostný večer s odovzdávaním cien najlepším hrám roka bude mať podobnú stopáž a obsah ako minulý ročník. Keighley nechcel počas Q&A zabiehať do detailov a prezrádzať presné čísla. Samotná šou by ale mala byť kratšia, pretože vlani si so svojím prejavom dal na čas Chris Judge.

- Reklama -

Tento rok bolo zverejnených 31 kategórií. V budúcnosti producent nevylučuje pridanie ďalších, vrátane ceny za najlepší remake/remaster a najlepšieho herca/herečku vo vedľajšej úlohe. Najviac nominácií na tento rok majú Baldur’s Gate 3 a Alan Wake 2, zhodne osem. O jednu menej má PS5 exkluzivita Marvel’s Spider-Man 2. O víťazoch rozhodne hlasovanie poroty a fanúšikov z radov verejnosti. Váha hlasov je rozdelená 90 ku 10 %.

Aby sa neopakovali incidenty z minulých rokov, tak tohtoročné odovzdávanie cien bude mať sprísnené bezpečnostné opatrenia. Vlani sa na pódium dostal tínedžer a prerušil vývojárov Elden Ringu pri oslavách za cenu Hra roku.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -