Najlepšie hororové hry na PC, Xbox a PlayStation: The Evil Within

Michal Frajkor Michal Frajkor

Začína sa obdobie Halloweenu, aj keď v našich končinách si skôr pripomíname Sviatok všetkých svätých a následne deň na to Pamiatku zosnulých. Napriek tomu má Halloween veľký vplyv na herný priemysel. Veľké množstvo hier pridáva strašidelný obsah a tematické kozmetické doplnky. Ak máte chuť zahrať si počas týchto dní niečo strašidelné, prinášame vám špeciálne články o najlepších hrách na PC, Xbox a PlayStation s hororovou tématikou. Dnes sa pozrieme na hru The Evil Within.

Shinji Mikami je jedno z veľmi rešpektovaných mien, pokiaľ sa povie hororová hra. Nie, nevolá sa tak štúdio, ale osoba. Nielenže vytvoril sériu Resident Evil pre štúdio Capcom, dokonca režíroval aj Resident Evil 4. Hru, ktorá je dodnes považovaná za jednu z najlepších a najinovatívnejších. Všetky oči pozorne sledovali ďalšie jeho kroky, keď sa rozhodol opustiť štúdio Capcom a založiť si vlastné. Našťastie začal tam, kde skončil. Pri tvorbe hororových hier a my sme za to radi.

- Reklama -

Prvá hra od nového štúdia Tango Gameworks, ktoré Mikami založil, bolo práve The Evil Within. Ide o hororovú, survival hru, ktorá zdieľala niekoľko spoločných vecí so sériou Resident Evil. Ale aj napriek tomu, že zdieľajú mnoho podobností, majú aj jeden zásadný rozdiel a to je celkový tón hry. Zatiaľ čo Resident Evil 4 sa hororovej tematiky dotýkal len okrajovo a nežne, The Evil Within do toho ide naplno a bez obmedzení. Hráči sa dostanú do postavenia, kedy musia rozmýšľať, šetriť muníciu, rýchlo sa rozhodovať. K tomu všetkému sa budú ešte báť.

Hre však zo začiatku nepomohlo ani to, že vyšla od štúdia, ktoré založila legenda hororového priemyslu. Vyčítali jej slabý príbeh a B-čkový scenár. Na druhú stranu dlhoroční fanúšikovia Mikamovej práve vedeli oceniť aj tento titul. The Evil Within sa vám do pamäte zaryje najmä vďaka príšerám, ktorých dizajn je nadčasový a premyslený. Jeden z najstrašidelnejších zážitkov zažijete hneď na začiatku hry, keď sa budete musieť ukryť pred príšerou menom The Sadist. V podobnom duchu sa však nesie celá hra.

Aj keď mnoho vecí v hre pôsobí nevyladene a surovo, celkovo ide stále o jednu z najlepších hororových hier, ktoré si v súčasnosti môžete zahrať. Okrem iného to pomohlo Mikamovi posunúť sa s hrami na nový level a dokonca aj na next-gen konzoly, keďže momentálne so svojim štúdiom Tango Gameworks pripravuje novinku Ghostwire: Tokyo. Tá by mala byť exkluzívny titul pre konzolu PS5. Okrem toho však The Evil Within neostal len pri jednej hre, štúdio z nej vytvorilo sériu a niekoľko rokov po jednotke, prišlo aj The Evil Within 2. Ak teda dokončíte jednotku a ešte stále bude Halloween, môžete v tejto sérii pokračovať naďalej.

- Reklama -

The Evil Within je dostupné na platformách PC (Steam), PS3 a PS4 (PS Store), Xbox 360 a Xbox One (Microsoft Store).

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x