Nintendo Direct prinieslo veľké prekvapenie. Star Wars: Battlefront Classic Collection dorazí nielen na handheld konzolu

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Ako sme avizovali v našej rýchlej novinke (modrá lišta na hlavnej stránke), Nintendo si pre hráčov pripravilo svoj prvý tohtoročný Direct. Teda podujatie, na ktorom prezentuje chystané tituly. Tento raz sa prezentácia zamerala na tie hry, ktoré vyjdu ešte v prvom polroku 2024.

Prvý tohtoročný Nintendo Direct priniesol dátum vydania Switch verzie Kingdom Come: Deliverance. Stredoveké RPG od pražského štúdia Warhorse vyjde na úspešnú konzolu/handheld už 15. marca v Royal Edition, teda so všetkými dodatočnými balíčkami, vrátane samostatnej série questov.

- Reklama -

Stredoveké dobrodružstvo vo Svätej ríši rímskej môžete hrať doma aj na cestách. Hra bola vyvinutá, aby využila funkciu konzoly Switch a ponúkla vám skutočne podmanivý zážitok. Port malo na starosť štúdio Saber Interactive (robilo aj na Switch verzii Zaklínača 3) a potvrdené sú nielen české titulky, ale aj český dabing.

Star Wars: Battlefront Classic Collection ponúkne kultové bitky na PC aj konzolách

Spoločnosť Aspyr Media sa po úspešnom návrate prvých troch dielov série Tomb Raider chystá oprášiť ďalšie herné klasiky. Počas najnovšieho Nintendo Directu došlo k oznámeniu kolekcie s názvom Star Wars: Battlefront Classic Collection, prostredníctvom ktorej sa k nám vracia prvý aj druhý diel klasickej multiplayerovej série od „zosnulého“ štúdia Pandemic a taktiež „zosnulej“ divízie LucasArts.

Tentokrát ale nejde iba o port klasickej Star Wars hry pre Nintendo Switch, ktorý nám Aspyr v minulosti ponúkol už mnohokrát. Star Wars: Battlefront Classic Collection totiž vyjde vo verzii pre Switch, PC, Xbox Series X, Xbox One, PlayStation 5 a PlayStation 4, a to už 14. marca 2024.

- Reklama -

O niekoľko týždňov si teda na všetkých moderných platformách budeme môcť zase zahrať klasické multiplayerové aj singleplayerové bitky. PC hráčom by potom mohla urobiť radosť aj podpora Steam Decku, produktová stránka uvádza aj podporu achievementov alebo hranie cez LAN. Vyzerá to tiež, že pôjde o samostatný produkt, ktorý vo vašej Steam knižnici nenahradí samostatné vydanie oboch klasických Battlefrontov.

Naprieč všetkými platformami každopádne Star Wars: Battlefront Classic Collection ponúkne možnosť hrania offline aj online a podporu bitiek pre 64 hráčov. Originálny Star Wars: Battlefront z roku 2004 nám pritom Aspyr nadelí spoločne s bonusovou mapou Jabba’s Palace a o rok mladší Star Wars: Battlefront 2 bude vybavený aj obsahom, ktorý bol pôvodne určený len pre Xbox, hoci je z väčšej časti prevzatý z prvého dielu.

To znamená, že si všade a úplne oficiálne budeme môcť užiť mapy Bespin: Cloud City, Rhen Var: Harbor, Rhen Var: Citadel a Yavin 4: Arena, rovnako ako hrdinu Asajj Ventress a Kita Fista. Ich vzhľad mimochodom vychádza z 2D animovanej série Star Wars: Clone Wars z roku 2003 (nepliesť s animovaným seriálom Star Wars: Klonové vojny, ktorý odštartoval v roku 2008).

Inak ale pôjde o klasiku. Kolekcia tak ponúkne napríklad mód Galactic Conquest s pomerne rozprávajúcim názvom či singleplayerovou rádoby kampaňou oboch dielov. Čo je v skutočnosti skôr len kolekcia multiplayerových bitiek hraných offline s botmi, v určitom poradí a s loadingmi, ktoré v prípade prvého dielu prepájajú kľúčové udalosti obdobia siahajúceho od prvej po šiestu filmovú epizódu, zatiaľ čo bitky v kampani legendárneho Battlefrontu 2 strieda komentár členov elitnej 5. légie, ktorú má pod palcom Darth Vader.

Počíta sa aj s prítomnosťou všetkých jednotiek, hrdinov, vozidiel a vesmírnych stíhačiek či obľúbeného herného módu Hero Assault. Ten bude tentoraz podporovať všetky pozemné mapy, medzi ktoré patrí Hviezda smrti, Kashyyyk, Kamino alebo Naboo.

Cena je potom stanovená na 35 eur. A ak na Xboxe či Steame vlastníte prvý alebo druhý diel, pred vydaním kolekcie si ju môžete predobjednať s 20 % zľavou, ktorá by sa snáď mala pripočítať k všeobecnej 10 % zľave pri predobjednávke na ľubovoľnej platforme. Vyzerá to ale, že Star Wars: Battlefront Classic Collection vyjde len digitálne a zatiaľ nie je nikde ani slovo o verzii pre GOG, s ktorou sa v prípade podobne zameraných projektov obvykle dá počítať.

Celú prezentáciu si potom môžete pozrieť vo videu nižšie.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x