Nový mód Elden Ring konečne prináša Bloodborne na PC

Mário Gurský Mário Gurský

Na Elden Ring Shadow of the Erdtree zatiaľ zabudnite, pretože tento prepracovaný mód nám dáva to najbližšie, čo kedy dostaneme k PC portu Bloodborne.

Nemôžem uveriť, že to píšem, ale práve teraz musíte prestať hrať Elden Ring Shadow of the Erdtree, pretože sme (takmer) práve dostali Bloodborne na PC. Vďaka práci neuveriteľne zanieteného modera prináša nová prestavba Elden Ring mechaniky, atmosféru, zbrane a vizuálnu stránku Bloodborne do Krajiny Medzi (The Lands Between) a vyzerá to fenomenálne.

- Reklama -

Graceborne, ktorý vytvoril Noctis, je Bloodborne inšpirovaná prestavba pre Elden Ring a obávam sa, že je to najbližšia vec, akú kedy dostaneme ku klasike od FromSoftware na PC. S mechanikami, zbraňami a atmosférou priamo z Yharnamu ide o jeden z najúžasnejších módov Elden Ring, aké som kedy videl.

Celá mapa hry s otvoreným svetom sa ponorí do večnej temnoty a my tu máme typické trikové zbrane, strelné zbrane a množstvo nových mechaník. K dispozícii je parry so strelnými zbraňami, žiadne obmedzenie nosnosti vybavenia a dokonca aj mechanika liečenia v štýle Bloodborne. Množstvo mobov a bossov sa dočkalo vizuálnych úprav, ktoré lepšie zapadajú do gotickej tematiky a pomáhajú dotvoriť vzhľad.

V Graceborne máte na výber 22 nových súprav brnenia, 35 zbraní, 17 „trick weapons“ a päť strelných zbraní, pričom samotný mód je zatiaľ len v štádiu alfa. Hoci nebude fungovať na novom patchi Shadow of the Erdtree, opravy sú na ceste a medzitým sa môžete vrátiť k staršej verzii hry.

- Reklama -

Keďže mód Graceborne je v alfa verzii, je potrebné odstrániť niektoré chyby a nedostatky, ale stále je v nej veľa sľubov. „Kvôli časovým obmedzeniam a neskúsenosti je celkové vyváženie zahrnutých zbraní značne nekonzistentné,“ píše Noctis. „Niektoré môžu spôsobovať príliš veľké poškodenie, iné sa môžu zdať slabé.“

Keď sa však do hry dostanete, všetky vlastné predmety a zbrane môžete získať od nového NPC v kostole Elleh, zničenej budove za Stromovým strážcom neďaleko prvého miesta, kde sa v Limgrave objavíte.

Modifikáciu Elden Ring Graceborne nájdete tu. Ako si asi viete predstaviť, vydanie tesne pred vydaním Shadow of the Erdtree znamená, že by mohli nastať problémy s kompatibilitou, takže Noctis má návod na downgrade vašej verzie hry na verziu pred vydaním DLC.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x