Pete Hines po 24 rokoch opúšťa Bethesdu

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Peter Hines sa po 24 rokoch lúči s Bethesdou. Nehľadajte za tým nejaký veľký príbeh. Podľa svojho vysvetlenia odchádza, aby sa venoval iným vášniam a záujmom a mal viac času na vychutnávanie života.

Hines je jednou z najznámejších postáv Bethesdy. Bol šéfom Bethesda Softworks, teda vydavateľskej časti známej firmy stojacej za sériami The Elder Scrolls a Fallout. Vidieť sme ho mohli na tlačových konferenciách. Po vydaní Starfieldu ale uznal, že ide o vrchol jeho kariéry a rozhodol sa pre zmenu.

- Reklama -

„V žiadnom prípade to neznamená zbohom. Moja láska k Bethesde a jej ľuďom nikdy neochabla a nikdy neprestanem byť súčasťou tejto neuveriteľnej komunity, ktorú sme vybudovali,“ uviedol a poďakoval všetkým vo firme.

„Ďakujem stovkám a tisícom fanúšikov, s ktorými som sa za posledných 24 rokov mohol stretnúť a porozprávať sa s nimi. Vaša energia, kreativita a podpora boli veľkou súčasťou mojej cesty. Teším sa, keď spolu s vami zažijem ďalšiu časť dobrodružstva.“

Bethesda ocenila jeho rolu pri reprezentovaní Bethesdy na verejnosti, ktorá tvorila len malú časť jeho práce. Spôsob, akým Bethesdu reprezentoval, sa mala preniesť do hodnôt spoločnosti: autenticita, integrita a vášeň.

- Reklama -

„Sme mu vďační za jeho 24 rokov vedenia a prajeme mu v tejto ďalšej kapitole len to najlepšie,“ dodala Bethesda.

V marci 2021 dokončil Microsoft akvizíciu ZeniMax Media s Bethesdou. Starfield vyšiel 6. 9. tohto roku (hráči s drahšou edíciou si mohli zahrať o päť dní skôr) a 19. 9. bolo oznámené, že si vesmírne RPG zahralo 10 miliónov hráčov, čo je najlepší štart v histórii Bethesdy. Hra je súčasťou Game Passu.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -