Phil Spencer poprel akvizície v Japonsku

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Začiatkom tohto týždňa sme vám priniesli informáciu, že Microsoft sa obzerá po japonských štúdiách. Bližšie informácie k tomu nepadli, až týchto chvíľ, kedy samotný Phil Spencer tento zámer poprel. Informáciu priniesol web PC Gamer, ktorý zasa odkazuje na rozhovor uverejnený na Gamespot.

Šéf Xboxu sa tam mal zmieniť, že síce nie je prítomný na každej schôdzke, ale pokiaľ by sa mal k situácii vyjadriť, s investíciou takéhoto rázu by nesúhlasil. Podľa neho bol vzťah s japonskými tímami vždy na báze dobrovoľnej spolupráce. V tomto ohľade by sa v budúcnosti nič meniť nemalo.

- Reklama -

Jedinou výnimkou je tak podľa všetkého štúdio Tango Gameworks. To bolo totiž súčasťou akvizície spoločnosti Zenimax Media, ktorého súčasťou bola zas Bethesda. Phil Spencer ďalej v rozhovore povedal, že v krajine vychádzajúceho slnka sa rozhodne nebude snažiť predčiť Nintendo či Sony.

„Nemyslím si, že prídeme do Japonska a v predajoch prekonáme tamojších výrobcov konzolí s Xboxom. Môžem v to len dúfať a priať si to, ale nie je to súčasťou plánu,“ uviedol Spencer.

Pravdou ale je, že Xbox sa v predobjednávkach v Japonsku takmer okamžite vypredal. Tieto čísla mali dokonca prekonať predaje Xbox One v predchádzajúcich rokoch. V tejto súvislosti sme vám dnes taktiež priniesli článok o tom, ako sa novému Xboxu darí v predajoch.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x