Phil Spencer už na budúci týždeň povie viac o tom, či budú hry Xboxu vychádzať aj na PlayStation

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Prvý februárový pondelok v roku 2024 zdvihol zo stoličiek mnohých priaznivcov Xboxu po tom, čo sa internetom začali šíriť informácie o zmene stratégie Microsoftu. Americká spoločnosť má údajne na konkurenčnú PlayStation 5 priniesť svoje hry, okrem iného Starfield a Indiana Jones and the Great Circle. To zelený tábor neniesol veľmi dobre, písal na internet, že konzola Xbox bude k ničomu. Tiež sa fanúšikovia dožadovali odpovede od vedúcich Microsoftu.

Večer sa dočkali. Aj keď nedostali priamo odpoveď. Phil Spencer ako šéf hernej divízie Microsoftu na sociálnu sieť napísal, že počúva a na budúci týždeň chystajú prezentáciu s obchodnou aktualizáciou, ktorá prezradí podrobnosti o vízii budúcnosti Xboxu.

- Reklama -

Keď si túto správu dáme do kontextu posledných špekulácií, že konzola Xbox už nebude pre Microsoft na prvom mieste, tak sa budúci týždeň dozvieme podrobnosti o tom, kedy a aké hry začne redmondský gigant vydávať na PlayStation 5 a Nintendo Switch.

Najrôznejšie zdroje spomínajú, že iba niekoľko mesiacov po vydaní X/S a PC má Indiana Jones and Great Circle zamieriť na PS5 (teda asi v prvom štvrťroku 2025), zatiaľ čo Starfield sa má na konzole od Sony objaviť po uvedení príbehového rozšírenia Shattered Space. To cieli na koniec tohto roka.

Na PS5 a Switch vraj dorazí rytmická akcia Hi-Fi Rush a objavujú sa aj náznaky o rovnakých portoch pirátskeho dobrodružstva Sea of Thieves. Na PS5 môže doraziť aj Senua’s Saga: Hellblade 2 a niekto by sa nedivil, keby aj Pentiment alebo ikony Xboxu v podobe Halo a Forzy Horizon. V posledných hodinách sa špekuluje aj o Gears of War.

- Reklama -
- Reklama -
2 komentárov
2 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
pan Qaqa

Xbox potrebuje rozšíriť zakladnu, inak mu zostane primarne GP a to je malo na takeho giganta. Ja som rad ze hry vychadzaju platformovo, ale neviem si spomenut na xbox hru po ktorej by som tuzil. V rychlosti ma napada iba Gears a tie sa mozno ani nechystaju.

Naša relácia

- Reklama -
2
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x