„PlayStation 5 Slim vyjde koncom roka a za zníženú cenu,“ tvrdí Microsoft

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Dlho špekulovaný model konzoly PlayStation 5 nebol doteraz oznámený. Napriek tomu ho koncom tohto roka očakáva konkurencia. Microsoft ho spomína v súdnych dokumentoch v rámci procesu s Federálnou obchodnou komisiou, ktorá chce zablokovať akvizíciu Activisionu Blizzard.

Nový model PS5 už dlho sľubuje insider Tom Henderson. Podľa jeho informácií vyjde v septembri. To majiteľ Xboxu očakáva novú PS5 do konca tohto roka za cenu 399 dolárov. Podľa Microsoftu sa má PS5 Slim predávať za cenu, za ktorú je teraz digitálna edícia PS5 bez Blu-ray mechaniky.

- Reklama -

Otázkou je, či za túto nižšiu cenu bude mať PS5 Slim mechaniku. Henderson predtým písal o novom modeli PS5 s odnímateľnou Blu-ray mechanikou. Tá sa má predávať samostatne, prípadne v bundle. Tento nový model má postupne nahradiť súčasné dva modely. Tým Sony dokáže zrýchliť aj zlacniť výrobu. Keby však Sony uviedla na trh PS5 Slim s Blu-ray mechanikou za 399 dolárov, tak by mohla mať obrovskú výhodu a najskôr by na to musel Microsoft reagovať.

Microsoft predáva Xbox Series X za 499 dolárov a Xbox Series S za 299 dolárov. Od augusta 2023 dochádza k zdraženiu Series X o 50 dolárov vo väčšine krajín mimo USA, Japonska, Čile, Brazílie a Kolumbie. Cena Series S zostáva rovnaká. Series X sa dostane na rovnakú cenu ako PS5 s mechanikou – 550 dolárov/eur.

Je samozrejme na zamyslenie, či Microsoft má nejaké informácie od Sony. A ak áno, tak prečo japonská spoločnosť doteraz PS5 Slim neoznámila. Dôvodom môže byť strach z menšieho záujmu o súčasné modely, kedy by zákazníci čakali na PS5 Slim. Pokiaľ na nový model dôjde, tak nemáme očakávať žiadne hardvérové zmeny. Po stránke výkonu má tak konzola byť rovnaká.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -