PlayStation sa lúči s Jimom Ryanom originálnym spôsobom

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Jima Ryana čaká posledný týždeň v PlayStation. Spoločnosť opúšťa po takmer 30 rokoch. Na oslavu jeho kariéry je pripravená digitálna zberateľská figúrka v rámci vernostného programu PlayStation Stars, ktorú môže získať každý hráč. Stačí, aby ste si zahrali jednu z mnohých hier, ktoré vznikli v čase, keď bol Ryan generálnym riaditeľom Sony.

Medzi týmito hrami sú Gran Turismo 7, Marvel’s Spider-Man 2, God of War Ragnarok, The Last of Us Part 2, Ratchet & Clank: Rift Apart a Destiny 2. Súčasne mu Sony praje, aby si užil dôchodok.

- Reklama -

Pokiaľ nepoznáte PlayStation Stars, tak ide o vernostný program PlayStationu, kde za plnenie úloh získavate limitované zberateľské predmety alebo body. Je nutné sa prvýkrát zaregistrovať.

Otázkou je, či hráči budú chcieť tento zberateľský predmet vôbec získať. Ryana totiž nepovažujú za úspešného šéfa. Pod jeho vedením totiž Sony začala vytvárať live service hry a prestala mať za prioritu singleplayerové tituly.

Jim Ryan oznámil odchod zo Sony na konci septembra minulého roka. Ako dôvod odstúpenia uviedol problémy so skĺbením svojho života vo Veľkej Británii a prácou v Spojených štátoch amerických, kde videoherná divízia Sony sídli.

- Reklama -

Odchádzam s tým, že som mal česť viesť spoločnosť, ktorá svojimi produktmi ovplyvňuje životy miliónov ľudí. Som nesmierne hrdý na to, čo sme dosiahli, od oceňovaných hier až po neuveriteľne pohlcujúce technické úspechy PlayStationu 5, a som veľmi optimistický, pokiaľ ide o budúcnosť Sony Interactive Entertainment

dodal vtedy Ryan

Na jeho miesto dočasne nastúpi Hiroki Totoki. Ten je prezidentom, prevádzkovým a finančným riaditeľom Sony Group Corporation. Už sa bol pozrieť v interných vývojových tímoch. Nariadil im hľadať úspornejšie vývojové postupy, aby sa zvýšila marža hier. Kvôli tomu chce vydávať hry na počítače častejšie a pravdepodobne rýchlejšie.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x