Ray tracing a špeciálnu starostlivosť od Nvidie dostane hneď niekoľko hier. Diablo IV už o pár dní

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Spoločnosť Nvidia sa pochválila ďalšími titulmi, ktoré v nadchádzajúcich mesiacoch obdržia ray tracing a jej starostlivosť, aby si ich hráči s novými grafickými kartami GeForce mohli vychutnať plnými dúškami.

Horúcou novinkou je akčná adventúra Star Wars Outlaw od autorov The Division a Avatar: Frontiers of Pandora zo štúdia Massive Entertainment. Prvá hra z predalekej galaxie s otvoreným svetom bude krajšia vďaka ray-tracingovým efektom. Potvrdená je tiež podpora DLSS 3 a zahrnutie do knižnice podporovaných titulov GeForce Now.

- Reklama -

Nvidia spolupracuje so spoločnosťami Ubisoft a Lucasfilm Games, aby hráčom Star Wars Outlaws na PC priniesla najnovšie grafické technológie GeForce RTX. Star Wars Outlaws bude vôbec prvá hra z tohto univerza s plne otvoreným svetom a jej príbeh bude zasadený medzi filmami Star Wars: Impérium vracia úder a Star Wars: Návrat Jediho. O realistické svetelné efekty sa postará ray tracing, plynulú snímkovú frekvenciu a dostatočne rýchle reakcie hry na ovládanie zaistí NVIDIA DLSS 3 a Reflex,

uvádza spoločnosť v tlačovej správe

Očakávané akčné RPG so souls like prvkami, Black Myth: Wukong, ponúkne Ray Reconstruction a Full Ray Tracing (a.k.a. path tracing známy z Cyberpunku 2077), rovnako tak DLSS 3.5. Vďaka tomuto ray tracingu sa efekty prostredia a detaily majú dostať na vyššiu úroveň.

Odrazy na vode odrážajú všetky okolité detaily. Ďalšiu realistickosť dodáva vode kaustika, ktorá presne vykresľuje lom a odraz svetla. Fully ray-traced Global Illumination zaisťuje, že osvetlenie v interiéroch aj exteriéroch je pixelovo dokonalé, stmavuje oblasti, kde je svetlo zakryté alebo kam nedosiahne, a realisticky osvetľuje svet odrazom svetla. A súčasne so systémom osvetlenia sú všade hodené kontaktné spevňujúce a zmäkčujúce plne ray traced tiene, ktoré vykresľujú ako tie najmenšie tiene z lístia a okruhliakov, tak tiene z geometricky bohatých budov, hlavnej postavy a gigantických bossov, ktoré treba prekonať,

približuje zmeny Nvidia

Tretí do partie je Diablo 4. Akčné RPG od Blizzardu sa vylepšenia o dvojici ray tracingových efektov dočká 26. marca. Efekty sa budú týkať odrazov a odleskov na brnení, vode, oknách a mnohých ďalších lesklých povrchoch i rady tieňov. Hra už od svojho uvedenia ponúka DLSS 3 prinášajúci v priemere 2,5x vyššiu snímkovú frekvenciu v 4K a NVIDIA Reflex znižujúcu latenciu až o 67%.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x