Rozšírenie pre Starfield, Shattered Space, vyjde až na jeseň

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Vďaka novému seriálu je teraz Falloutu všade plno. A tak je pomerne ľahké zabudnúť na to, že autori väčšiny novších herných Falloutov a fantasy ságy The Elder Scrolls zo štúdia Bethesda Game Studios majú na svedomí aj vesmírne RPG Starfield, ktoré vyšlo začiatkom vlaňajšieho septembra za sprievodu skvelých štatistík predajov a ohlasov hráčov a fanúšikov. Ako sa zdá, na Starfield mohla zabudnúť aj Bethesda, pretože kreatívny riaditeľ Todd Howard novo oznámil, že prvé platené rozšírenie s názvom Shattered Space dorazí na trh až tento rok na jeseň. Teda viac ako rok po vydaní základnej hry.

Fakt, že si na Shattered Space ešte počkáme, Howard oznámil v rozhovore pre program Kinda Funny Gamescast. Tiež pripomenul, že ďalšie aktualizácie hry majú priniesť nové režimy zobrazenia na konzolách, rozšírenie systému stavby vesmírnych lodí, poriadne mapy miest či novinky v oblasti hrateľnosti a obtiažnosti.

- Reklama -

Vydanie DLC Shattered Space tak dlho po uvedení pôvodnej hry je pre nás ale prekvapenie. Štúdiá spadajúce pod vydavateľa Bethesda Softworks si v poslednom čase dávajú so všetkým na čas, stačí si spomenúť na nepodarenú upírsku strieľačku Redfall od štúdia Arkane. Redfall majú rozšíriť dve nové hrateľné postavy, ale za pár dní uplynie celý rok od vydania a o tejto novinke sme doteraz vôbec nič nepočuli. Takže hráčom, ktorí si kúpili Bite Back edíciu za 30 eur s Hero Passom, zostávajú len nejaké tie skiny a oči pre plač. Aj prístup k expanzii Shattered Space je pritom súčasťou drahšej edície Starfieldu, konkrétne Premium edície, ktorá zahŕňa ešte soundtrack, artbook a balíček Constellation Skin Pack. DLC však bude možné zakúpiť aj zvlášť.

Skutočnosť, že si záujemcovia o Premium edíciu Starfieldu musia priplatiť 30 eur (dokonca 35, ak si samostatne kúpia upgrade základnej hry), naznačuje, že Shattered Space nebude práve drobné rozšírenie. Je ale otázka, či v čase, keď DLC vyjde, bude Starfield ešte niekoho zaujímať. Vďaka existujúcej stratégii Microsoftu, ktorý vlastní celú Bethesdu, existuje šanca, že Starfield časom vyjde aj na PlayStation 5, pred akvizíciou bolo koniec koncov vesmírne RPG vyvíjané ako multiplatformný titul určený pre PC, Xbox Series X|S aj PS5. Takže pokiaľ by hra vyšla na všetkých platformách, pre ktoré bola pôvodne určená, záujem hráčov o novú značku Bethesdy Game Studios ao DLC by sa mohol zvýšiť. Shattered Space navyše tvorcovia dlhodobo označujú ako prvú príbehovú expanziu, takže možno očakávať ďalšie platené rozšírenia niekedy v budúcnosti.

Snáď sa blíži aj podpora modifikácií, ktorá z veľkej časti môže Starfield zachrániť. Howard v rozhovore prezradil, že Starfield Creation Kit už majú niektorí tvorcovia, ktorí vytvárajú svoje módy. Niektoré dokonca Bethesda najala. Tiež zopakoval cieľ sprístupniť modifikácie na konzolách. Čoskoro sa máme dozvedieť nové informácie.

- Reklama -

Starfield nie je zďaleka jediný projekt tvorivého celku, ktorý nám v minulosti dal The Elder Scrolls V: Skyrim alebo Fallout 3. Jednotlivé tímy Bethesdy Game Studios pripravujú aj The Elder Scrolls VI a mobilné The Elder Scrolls: Castles, navyše naďalej udržujú a vylepšujú multiplayerový Fallout Zabúdať by sme nemali ani na prekvapivú aktualizáciu mobilného Falloutu Shelter, spackaný next-gen update Falloutu 4 a prepracovanú ponuku bezplatných aj platených módov pre The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x