Slovenské GTA, Vivat Slovakia, spoznalo dátum vydania v predbežnom prístupe

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Slovenské Grand Theft Auto menom Vivat Slovakia sa ako prvá slovenská hra s otvoreným svetom pomaly, ale isto, pýta na svet. Nezávislý tím Vivat dnes oznámil, že sa pripravuje spustiť titul v predbežnom prístupe na Steame, aby hráči mali možnosť si nielen zahrať a na vlastnej koži zhodnotiť hru, ale aj priamo ovplyvniť finálnu podobu. Dátum a dôležité informácie sprevádza teaser trailer.

Prvá časť Vivat Slovakia zahrnie herný svet Bratislavy s cyklom deň/noc. Zabaviť sa budete môcť v prvej polovici príbehových misií a vo vedľajších mestských aktivitách. Po svete bude jazdiť viac ako 50 dobových vozidiel inšpirovaných svojimi vtedajšími náprotivkami (od starých socialistických šrotov až po exkluzívne autá z dovozu, ktoré si mohli dovoliť len bossovia) a naladiť si môžete rádiovú stanicu LFO s dobovou hudbou, prípadne si hru obohatiť o vlastnú hudbu.

- Reklama -

Chýbať nebude originálny slovenský dabing (hlavnú postavu nahovoril Marián Labuda) a titulky v češtine a angličtine. Ďalej podpora herných ovládačov a vybrané StartLab odmeny.

Plná verzia v súčasnej dobe nemá stanovený dátum. Hra bude postupne rozširovaná aktualizáciami a do plnej verzie sa dostane s vydaním druhej časti príbehových misií. Tiež dorazia nové aktivity v otvorenom svete, mestská hromadná doprava, psí spoločník, všetky StartLab odmeny a ďalší obsah, ktorý nebol bližšie nešpecifikovaný.

StartLab odmeny sú odmeny z crowdfundingu, ktoré budú do hry vkladané postupne. Prvú nájdete pri prieskume virtuálnej Bratislavy už v prvej fáze predbežného prístupu.

- Reklama -

Návrat do divokých 90. rokov odštartuje 18. apríla 2024 na Steame. Aby ste o nič neprišli, tak si môžete hru pridať na zoznam prianí. Čo sa podporovateľov týka, tak kľúč 18. 4. dostanú všetci podporovatelia od odmeny I. level. Podporovatelia VII. level si môžu hru zahrať skôr. Stačí sa ozvať vývojárom.

Podporovatelia hry budú mať v hre svoje minipríbehy, prípadne ich budete môcť stretnúť pri prechádzkach po Bratislave. Môžu tiež pôsobiť ako vodiči MHD.

Mapa Bratislavy pokryje zhruba 10 km2 živého mesta, kde bude vyše 20 príbehových misií vychádzať zo skutočných udalostí odohrávajúcich sa v 90. rokoch v čerstvo založenej Slovenskej republike po rozdelení československej federácie.

„Ulice ovládajú mafiánske gangy, ktoré sa zaštiťujú zákonom a neboja sa ukázať svoju moc aj za bieleho dňa. Vydieranie, vybuchujúce autá a ďalšie spôsoby vybavovania účtov sú na dennom poriadku. Spôsoby gangov sa stali užitočnými pre niektoré vládne elity, ktoré ich využívajú pre svoju špinavú prácu,“ uvádzajú autori.

Rozdiel medzi tajnými službami a organizovaným zločinom sa stiera. Strany, ktoré by mali stáť proti sebe, teraz ruka v ruke získavajú peniaze a moc. Hrať budeme za holohlavého tridsiatnika, ktorý pracuje pre tajnú políciu a ako taxikár zbiera informácie.

- Reklama -
3 komentárov
3 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
pan Qaqa

Dajte to na ps5 prosim 🙂

Sonata

ako trochu zle vyzerali tie prestrelky, toho sa asi najviac obavam aby to nebol uplny shit

Naša relácia

- Reklama -
3
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x