Sony predstavilo handheld PlayStation Portal aj nové slúchadlá. Vieme aj ich ceny

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Spoločnosť Sony síce na tohtoročnom Gamescome chýba, to ale neznamená, že by nemala čo ponúknuť. Dôkazom môže byť bližšie predstavenie chystaného handheldu.

Až do včera bolo zariadenie známe pod označením Project Q, to už ale neplatí. Z príspevku na PlayStation Blogu vyplýva, že ponesie názov PlayStation Portal.

- Reklama -

Zariadenie sa spolieha na kľúčové vlastnosti ovládača DualSense, teda adaptívne triggery a haptickú odozvu. Displej o veľkosti osem palcov zvládne rozlíšenie 1080p a 60 FPS.

Článok zároveň načrtol, že sa zariadenie bude hodiť predovšetkým v domácnostiach, kde sa o jednu televíznu obrazovku delí niekoľko ľudí. PlayStation Portal sa cez Wi-Fi prepojí s konzolou PlayStation 5 a zaistí streamovanie danej hry. Chýbať nebude ani dierka pre 3,5 mm jack na pripojenie slúchadiel.

Do predaja pôjde ešte tento rok s cenovkou 200 dolárov, o ďalších detailoch sa dozvieme neskôr. Zároveň došlo k predstaveniu bezdrôtových slúchadiel do uší Pulse Explore za cenu 200 dolárov a bezdrôtovej náhlavnej súpravy Pulse Elite s cenovkou 150 dolárov.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -