Špekulácie sa potvrdili – Metro Awakening pozýva do tunelov vo VR

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Keď sa nedávno začalo špekulovať o nadchádzajúcom oznámení VR strieľačky Metro Awakening, mnohí fanúšikovia sa začali pýtať, či by náhodou tvorcovia hier Metro 2033, Metro: Last Light a Metro Exodus zo štúdia 4A Games nemali sústrediť skôr na ďalší plnohodnotný diel série Metro.

Herné spoločnosti môžu mať pochopiteľne viac tímov a 4A Games už má s virtuálnou realitou skúsenosti vďaka dnes už skôr pozabudnutej postapokalyptickej strieľačke Arktika.1, ale aj tak mohli pár dní staré špekulácie pôsobiť zvláštne. A teraz už je jasné, čo za tým je. Metro Awakening bolo skutočne oznámené počas State of Play a jeho autori nás znova vezmú do postapokalyptického sveta, ktorý stvoril obľúbený ruský (a v Rusku paradoxne stíhaný) Dmitry Glukhovsky. Lenže tí autori nie sú zo štúdia 4A Games.

- Reklama -

Metro Awakening pripravuje tím Vertigo Games v spolupráci s vydavateľom Deep Silver a samotným Dmitrijom Glukhovským. A naozaj ide o výhradne VR titul. Dobrá správa ale je, že nejde o exkluzivitu PS VR2, pretože už v oznamovacom traileri je malým písmom uvedené, že zábery z hry boli zhotovené na PC.

Samostatné vydanie trailera na oficiálnom YouTube kanáli herného Metra potom prinieslo potvrdenie, že hra vyjde aj vo verziách pre zariadenia Meta Quest 2+3 a pre Steam VR, takže na Metro vo virtuálnej realite sa môžu s určitosťou tešiť aj majitelia VR headsetov kompatibilných s osobnými počítačmi.

Hráči budú každopádne môcť vo virtuálnej realite zažiť nový príbeh zasadený do doby ešte pred udalosťami Metra 2033, konkrétne do roku 2028. Hrateľnou postavou a hlavným hrdinom príbehu, ktorý napísal sám Glukhovsky, je istý Serdar, doktor, ktorý hľadá svoju ženu v útrobách metra. Radiácie, nadprirodzené sily, prvky prežitia, zakrádanie a boj z pohľadu z prvej osoby… všetko, čo poznáme z klasických dielov Metra od 4A Games, má byť očividne zastúpené aj tu. Len v kontexte iného príbehu a v prostredí virtuálnej reality. Dokonca aj niektoré zbrane vyzerajú skoro rovnako ako v predchádzajúcich hrách využívajúcich značku Metro.

- Reklama -

Na blogu PlayStation sa dá tiež dočítať o tom, že adaptívne triggery a haptika PS VR2 potom majú ponúknuť lepší pocit zo zaobchádzania so zbraňami aj z utŕžených zranení. Takže, ak sa pustíte do hrania, asi by ste mali vážne dávať pozor na to, aby ste veľmi často neschytali guľku.

Metro Awakening vyjde niekedy počas roku 2024 vo verzii pre PS VR2, Meta Quest 2+3 a Steam VR.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x