Spoločnosť Microsoft plánuje získavať ešte viac štúdií

Norbert Šinka Norbert Šinka

Microsoft začiatkom tohto týždňa otriasol herným svetom, keď spoločnosť odhalila, že na získanie ZeniMaxu so všetkým, čo k nemu patrí, minuli 7,5 miliardy dolárov. CEO Microsoftu, ktorý má na svojom konte pôsobivú škálu akvizícií, Satya Nadella hovorí, že Microsoft ešte zďaleka nie je hotový. Na tohtoročnej Tokijskej hernej šou však nečakajte žiadne oznámenia. Uviedol to portál GameInformer.

ZeniMax Media je materskou spoločnosťou v niektorých významných štúdiách vrátane id Software, Arkane a Bethesda. Pre spoločnosť ako celok to bol obrovský krok, pretože tieto štúdiá sa pripájajú k minulým akvizíciám, ktoré boli oznámené už predtým. Pre tých, ktorí boli nadšení, že sa Microsoft dostal do pozície získavania viac exkluzívnych, alebo prinajmenšom väčších zdrojov, Nadella potvrdil, že určite je ich cieľom viac akvizícií.

V rozhovore šéf Xboxu, Phil Spencer, dodal: „Obsah je neuveriteľnou ingredienciou našej platformy, do ktorej naďalej investujeme. To zdvojnásobuje veľkosť našej kreatívnej organizácie.“ Po tohto týždňovom veľkom odhalení si mnohí kládli otázku, či prítomnosť Microsoftu na nadchádzajúcej prehliadke hier v Tokiu prinesie ďalšie prekvapenia, odpovedí sa asi dočkáme až po konferencii. Už teraz ale vieme, že aj keď Microsoft chystá ďalšie akvizície, na TGS sa ich s veľkou pravdepodobnosťou nedozvieme.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x