Starfield zverejnil takmer 300 rokov starú históriu pred uvedením hry na trh budúci mesiac

Mário Gurský Mário Gurský

Spoločnosť Bethesda zverejnila pomerne vyčerpávajúce rozprávanie o pozadí hry Starfield, ktoré siaha takmer 300 rokov pred udalosti hry.

Na oficiálnej webovej stránke Starfieldu nájdete novú sekciu s názvom „The Story So Far“, po ktorej nasleduje časová os kľúčových udalostí od roku 2050 až po rok 2328, teda len dva roky pred začiatkom kampane.

- Reklama -

Doteraz sme vedeli len to, že 20 rokov pred začiatkom príbehu Starfield došlo k vojne medzi dvoma najmocnejšími frakciami Osídlených systémov a Freestar Collective, a že v čase začiatku kampane vládne medzi oboma stranami neľahký mier. Teraz vieme oveľa viac o tom, čo sa stalo pred udalosťou Starfield, vrátane toho, kedy ľudia prvýkrát osídlili Mars a stali sa druhom obývajúcim vesmír.

Ako sa predpovedá v oficiálnom príbehu spoločnosti Bethesda, ľudia prvýkrát dorazili na Mars v roku 2050 a o 50 rokov neskôr začali naplno žiť vo vesmíre. Spojené kolónie boli založené v roku 2159, len niekoľko krátkych rokov po tom, čo sa ľudia dostali do hviezdnej sústavy Alfa Centauri.

Freestar Collective sa nakoniec sformuje v roku 2189 ako opozícia voči vnímanej snahe Spojených kolónií rozšíriť svoje hranice do hviezdnej sústavy Narion, čo vyvolá konflikt, ktorý povedie k veľkej vojne predchádzajúcej hlavnej kampani. Medzi vznikom Freestaru a jeho vojnou so Spojenými kolóniami sa toho odohráva oveľa viac a všetko je podrobne opísané v oficiálnom účte spoločnosti Bethesda, ktorý nepochybne stojí za prečítanie.

- Reklama -

Keď už hovoríme o masívnych hrách, ktoré vychádzajú tento rok, je ich určite veľa, čo poviete? Od noviniek GTA 6 až po Baldur’s Gate 3, Starfield a Spider-Man 2, rok 2023 môže byť jedným z najväčších rokov pre hry v tomto storočí.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -