Steam dnes prišiel s novou funkciou. Vieme, kde ju nájdete

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Do služby Steam bola dnes pridaná nová funkcia, ktorá hráčom umožní vylepšiť nastavenia služby Steam Chat tak, aby zakryli vulgárne výrazy, či dokonca konkrétne slová. Na novinku upozornil portál PC Gamer.

Funkcia bola pôvodne vyvinutá pre použitie v určitých online hrách na Steame. Odteraz však bude aj súčasťou samotnej platformy. Nájsť ju je však nie je až tak jednoduché, preto vám poradíme, ako na to.

Otvoríte si Steam nastavenia a zvolíte kategóriu „Ve hře“, nájdete „Chat Filtering“ a vyberiete „Change Chat Filtering Preferences. Takto sa dostanete k predvoľbám komunitného obsahu, kde budete mať viacero možných nastavení.

Budeme si môcť vybrať, či chcete resp. nechcete filtrovať vulgarizmy a urážky. Ak sa rozhodnete pre ich filtráciu, budete namiesto nich vidieť „♥♥♥“ alebo „***“. Taktiež je na vás, či chcete filtrovať texty, resp. chat aj od vašich priateľov. Na záver si môžete zvoliť, aké konkrétne slová filtrovať, resp. aké v žiadnom prípade schovávať nechcete.

Nová funkcia platformy Steam rozdelila hráčov na dva tábory. Prví si ju samozrejme chvália, druhí poukazujú na pomyselné umývanie rúk Valve. Spoločnosť namiesto toho, aby posilnila pozície a úlohy moderátorov totiž dáva túto možnosť samotným užívateľom.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x