The Day Before pod paľbou kritiky. Vývojári zablokovali diskusiu na Discorde

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Survival RPG The Day Before nedávno vstúpilo do predbežného prístupu, dobrý dojem ale neurobilo. Autori sa prakticky okamžite ocitli pod ďalším náporom kritiky.

Autori survival RPG The Day Before museli v priebehu celého tohto roka z rôznych dôvodov čeliť značnej kritike. Karta sa bohužiaľ neobrátila ani po spustení predbežného prístupu, ku ktorému došlo minulý týždeň vo štvrtok.

- Reklama -

Hra na Steame obdržala viac ako 17 tisíc recenzií, iba 19% užívateľov ju hodnotilo pozitívne. Celkové hodnotenie je teraz „extrémne záporné”. Hráčom napríklad prekáža, že autori titul prezentovali ako survival v otvorenom svete, vo výsledku sa však profiluje skôr ako extrakčná strieľačka, ktorá sa odohráva na relatívne malej mape. Kritika sa týka aj neuspokojivého technického stavu, ide napríklad o časté prepadávanie textúrami a ďalšie nepríjemné chyby.

Negatívne reakcie sa pochopiteľne objavovali aj na Discorde, a to v takom množstve, že sa štúdio Fntastic rozhodlo pre prerušenie diskusie. „Na základe niekoľkých dôvodov sme sa rozhodli dočasne uzamknúť kanál,” stojí vo vyhlásení. „Po prvé je nutné nechať veci upokojiť kvôli zdrvujúcej toxicite, ktorú v súčasnej dobe nedokážeme efektívne zvládnuť. Po druhé, potrebujeme odovzdať všetky hlásenia o chybách vývojovému tímu.”

Vývojári následne vysvetlili, že moderovanie diskusie odvádza ich pozornosť od riešenia problémov. Najzásadnejšie nedostatky by mali byť opravené cez chystanú aktualizáciu, ktorá dorazí v horizonte niekoľkých dní.

- Reklama -

V poslednom vyhlásení autori odmietli obvinenia z podvodu a využívania cudzích assetov, zároveň sa ospravedlnili za štýl vedenia marketingovej kampane.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x